Par sirsnīgu veltījumu Rīgai un jo īpaši Rīgas vecpilsētai teātris "Kvadrifrons" dēvē savu jaunāko piedāvājumu – audiālo pastaigu izrādi "Rīgas ļerpatas hronika". Viens no izrādes mērķiem ir pievērst atkal īpašu uzmanību Vecrīgai, kuras jaukums pēdējos gados pandēmijas un citu iemeslu dēļ ir atstāts novārtā.

Audiālā izrāde sāksies pie Torņu ielas 1 un pēc tam tai būs vēl septiņi pieturas punkti dažādās Vecrīgas vietās. Pastaigas laikā izrādes baudītāji varēs izsekot detektīvstāstam, kura noslēgumā atrisināsies Rīgas ļerpatas noslēpums un tādējādi Rīga tiks izglābta no draudošajām briesmām. Izrādes darbība notiks mūsdienās, bet tajā būs apspēlēti dažādi ar Rīgu saistīti mīti un leģendas. Kā jau "Kvadrifrona" izrādēs, netrūks arī humora un ironijas.

Pastaigas pirmizrāde būs 14. jūlijā, un tā bez maksas visiem interesentiem būs pieejama līdz 30.augustam.

Ļerpatiņai, sauktai arī par ādas strēmelīti un striķīti "Kvadrifrona" detektīvstāstā būs ļoti nozīmīga loma Rīgas liktenī. Ideja to apspēlēt izrādes veidotājiem radās no teikas par Rīgas izcelšanos ar tik garu un īpatnēju nosaukumu, ka to spēj atcerēties tikai paši izrādes veidotāji, viens no viņiem – koncepcijas un dramaturģijas autors Klāvs Mellis.

"Šajā gadījumā ir viena teika, no kuras atsperoties, mēs esam paņēmuši to ļerpatu. Teikā to gan nesauc par ļerpatu, bet siksnas auklu, jo mums jau izrādei ir tikai tāds saīsinātais nosaukums "Rīgas ļerpatas hronika", bet īstais nosaukums ir "Dažas lāgas melšas par siksnas auklu, kas no pēdīgiem ļaudīm nākuse un caur latviešiem pašiem ar greizām acīm tāļāk pa pasauli pie gaismas vesta, ka tā latviešu starpā ātri piejemas"," atklāj Klāvs Mellis. "Respektīvi, tā ir tāda siksnas aukla, ar ko pavisam, pavisam sendienās sveši kungi apmērīja Rīgas robežas. Ir viena tāda diezgan populāra teika par Rīgas izcelšanos. Un tad šī ir tā siksnas aukla, ko visi mūsu tēli arī mēģina meklēt, jo tai, izrādās, piemīt diezgan svarīgas spējas."

Izrādes stāsts risinās mūsdienās, bet tajā apspēlētas dažādas teikas par Rīgas izcelšanos un iespējamo bojāeju. Stāsts notiek liktenīgā dienā, kad pienācis brīdis piepildīties kādam senam un baisam pareģojumam, bet tikai daži pilsētas iedzīvotāji zina, kā šīs briesmas apturēt un, protams, tas saistās ar Rīgas ļerpatas noslēpumu.

Izrādē piedalās Anta Aizupe, Matīss Budovskis Reinis Boters, Gatis Gāga, Kaspars Dumburs, Liena Šmukste, Edmunds Freibergs.