Aprīļa nogalē režisors Māris Martinsons turpina darbu pie vēsturiskās spēlfilmas "Zeme, kas dzied" uzņemšanas, kas vēstīs par mūsu pirmo Dziesmu svētku tapšanu. Svētdien filmēšanas grupa strādāja Druvienā, kur tapa viena no kora mēģinājuma ainām, savukārt vakar filmēšana noritēja Rīgas Svētā Jāņa baznīcā, kur uzņēma ļoti būtisku filmas epizodi par kādu sazvērniecisku vienošanos.

Filmēšanai tik raksturīgās komandas pirmdien skan Rīgas Svētā Jāņa baznīcā. Top epizode, kurā uzņēmējs un viens no pirmo Dziesmu svētku organizatoriem Rihards Tomsons atnācis uz baznīcu pasūtīt aizlūgumu par savas sievas veselību. Viņa ir smagi slima, bet ļoti vēlas piedzīvot pirmos svētkus.

Epizodi izspēlē Andris Bulis Riharda Tomsona lomā un Ģirts Rāviņš, kurš atveido mācītāju.

Filmēšanas pauzē uzrunāju Andri Buli, kurš stāsta, ka šodien taps vēl viena ļoti svarīga aina, kas atspoguļos, kam patiecoties, pirmajos svētkos tomēr varēja izskanēt aizliegtā Baumaņu Kārļa dziesma "Dievs, svētī Latviju!", šobrīd Latvijas himna.

Filmēšanas laukumā sastopu diriģentu Jurģi Cābuli, kurš filmā seko līdzi muzikāli profesionālajām lietām un tikko atgriezies no filmēšanas Druvienā. Svētdien tur filmēja ainu, kā svētkiem ar savu vīru kori laukos gatavojas viens no filmas galvenajiem varoņiem, diriģents, ko atveido igauņu aktieris Prīts Pius.

Kā atzīst Jurģis Cābulis – viņš izbauda katru filmēšanas dienu, jo tā ir iespēja tik daudz ko būtisku saprast ne tikai par mūsu saknēm, bet arī šodienu.

Filma aptver laiku posmu no 1873.gada februāra līdz jūnija nogalei, sākot no idejas par svētku rīkošanu, līdz konkrētiem lēmumiem un visbeidzot arī pašiem svētkiem. Kā atzīst režisors Māris Martinsons šāds posms filmas stāstam ir pateicīgs kā vizuāli, tā simboliski.

Šobrīd jau ir nofilmēts ziemas posms un gandrīz arī pavasara posms, un pēc tam jau visi spēki tiks pievērsti vasaras posmam, kad būs vērienīga filmēšana ar plašiem masu skatiem, kas atainos svētku atklāšanu, gājienu un koncertu.

Māris Martinsons arī piebilst, ka sanācis tā, ka filma top laikā ar tādiem kontekstiem, ka tās nozīmīgums nemazinās, bet ar katru brīdi kļūst aizvien aktuālāks.

Šobrīd filmas uzņemšana ir jau pāri pusei, bet priekšā vēl vērienīgā vasaras posma filmēšana, kur būs vajadzīgi arī cilvēki masu skatiem. Interesentiem jāseko līdzi ziņām filmas sociālajos tīklos, kur pirms masu skatu filmēšanas, tiks izsludināta pieteikšanās.