Turpinām klausīties pasaku "Labākā dāvana", kuru lielajiem un mazajiem pasaku mīļiem dāvina "Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm" un rakstniece Ieva Samauska.

Viss izlemts! Kamēr vecāki aizjūdz zirdziņu un pošas uz tirgu, Rasa kopā ar brāli Meldru un māsiņu Irbi pošas uz Estu zemi. Vai kāda bēda, ka māmiņa, tētis un vecvecāki paliek neziņā?

Ezermalā  nonākusi, trijotne iekāpj laivā. Kapteiņa lomu uzticot Meldram, Rasa palēnītiņām grimst snaudā. Estu zemi gan brašie ceļotāji kā neredz, tā neredz, toties sasniedz kādu nelielu salu. Pēc Estu zemes tā, saprotams, neizskatās. Te pēkšņi bērni pamana laivu, kas tuvojas salai, un tajā sēž… tētis un vectētiņš Indars!

Visiem kopā dodoties mājup, Rasa ar prieku izskaidro savu nodomu, taču vienu gan nevar un nevar saprast: nu, kāpēc tā arī Estu zemi viņi nav sasnieguši, kaut tik dūšīgi airējuši!?

Izrādās, ka pie tēvoča Heino taču brauc pa upi, nevis pāri ezeram - tā zina stāstīt tētis.

Citurītu Rasa neguļ tik ilgi kā parasti, bet pamostas līdz ar pārējiem. Visu ģimeni gaida kartupeļu stādīšanas talka! Kartupeļi Rasai ļoti garšo, turklāt arī talkas viņai patīk.

Pēc krietna darba cēliena un brīnišķām pusdienām, kuras uzbūrusi vecmāmiņa (smeķīgi kartupeļi, ceptas gaļas šķēles, salāti plus rūgušpiens!) Rasa paliek mājās. Urrā, sākas talkas labākā daļa. Nu var aiziet uz kūtiņu un paskatīties, kā klājas Melnītei ar perēšanu...

Pasakas "Labākā dāvana" 1. daļa

Pasakas "Labākā dāvana" 2. daļa

Pasakas "Labākā dāvana" 3. daļa