Šī vakara stāsts sākās Pārdaugavā, Zeļļu ielā. Ar savu ideju, aizrautību, rokām un sabiedrības atbalstu tas turpinās joprojām. Šovakar Monopolā par jauniešiem un vietām, kas tos pulcina - jauniešu radošo centru „Open”  veidotājs Edijs Klaišis.

Edijs Klaišis ir radījis vietu, kur riska grupas jaunieši varētu justies kā savējie.

"Runa ir par riska grupu jauniešiem, kas sevī iekļauj gan jauniešus, kuriem ir atkarības, gan jauniešus, kuri tādu vai citādu iemeslu dēļ vairāk laika pavada uz ielām, kā es saku, neko nedarot, bet mēs labi zinām, ko viņu izpratnē nozīmē neko nedarīt, jo viņiem nav tādas vietas, kur viņi varētu justies nenosodīti," par centru izveides ieceri stāsta Edijs Klaišis.

"Mēs nevienu nenosodām ne par to, ko viņš ir agrāk darījis, ne par to, ko viņš joprojām mēdz izdarīt, un mēs nevienam no viņiem, kā es saku, neskalojam smadzenes un nemācām, kā pareizi dzīvot. Jo mans uzskats ir, ka nevienam nav tiesības mācīt kādu, kā pareizi dzīvot, jo mēs neviens nezinām, kā ir pareizi," uzskata Edijs Klaišis.

"Nonācis līdz tam, ko es daru šobrīd, tas ir tas, ka mani mācījuši ir tie mani dzīves līkloči. Nevienam tas nav noslēpums, ka es dzīvē esmu taisījis pamatīga ziepes, un es nekad to neesmu slēpis. Es saku, ka tādas ziepes, kādas esmu taisījis, normāliem cilvēkiem tādas murgos nerādās. Tieši tāpat, kādas ir bijušas manas attiecības ar alkoholu, tad arī ar smaidu saku, ka esmu savā laikā izdzēris tik daudz, cik normāli cilvēki savā dzīvē pat neredz alkoholu," atklāti stāsta Edijs Klaišis.

"Ir tāda lieta, kas daudziem nav saprotama, bet es tomēr pateikšu, ka es neko nenožēloju. Ir lietas, par kurām kaunos, par kurām man ir kauns, ko es esmu darījis, bet es nenožēloju, jo, pirmām kārtām, nav jēgas nožēlot, mēs neko vairs izmainīt nevaram.

Un patiesībā tieši šīs lietas, ko es esmu darījis, gan labas, gan sliktas, viņas mani ir izveidojušas par tādu, kāds es esmu, ka es daru to, ko es daru. Man viens cilvēks prasīja, kāpēc tu to dari? Teicu, ja es ar to, ko agrāk esmu savārījis, ar to pieredzi, tas šausmīgi skan, ar to pieredzi, teiksim, negatīvo pieredzi, ja es šobrīd varu ar to kaut kā palīdzēt kādam līdz tam nenonākt, tas ir ir ok un es to izmantošu," turpina Edijs Klaišis.

Jauniešu radošo centru „Open” ideju viņš vēlas attīstīt arī citās Latvijas pilsētās, pagaidām neatklājot, kuras tās būs.

"Ir skaidrs, ka būs vēl centri, uz to mēs ejam, neteikšu kur. Mērķis ir, lai līdz garda beigām pilnvērtīgi darbotos šobrīd ""Open" kartē" atzīmētās pilsētas, pie kurām ir rakstīts drīzumā. Mērķis ir tāds, ka līdz gada beigām ir pilnvērtīgi jādarbojas. Tad varēsim runāt tālāk," bilst Edijs Klaišis.