Komponiste, dziedātāja, producente Laila Ilze Purmaliete spēcīgi apliecinājusi sevi bērnu mūzikā, radot daudz dažādu bērnu dziesmu, sacerējusi pāri par simtu dziesmu arī gados vecākiem izpildītājiem, kā arī iestudējusi vairākus brīnišķīgus mūziklus.

Koncertprogramma, ar ko komponiste un dziedātāja šajā rudenī dosies pie saviem klausītājiem, ir „Ārijas Elksnes dzīves melodijas”. Skanēs arī 12 pavisam jaunas dziesmas, kuras komponiste sacerējusi šim koncertuzvedumam.

Pati Laila atzīst: „Man Ārija Elksne ir ļoti liela personība, kura nebeidz pārsteigt ar savu dzeju. Tā atver dvēseli dzīves mīlestībai, cilvēku sapratnei un pasaules bezgalībai. Viņas dziļā atvērtība ļauj arī mums atvērties visām sāpēm un priekam gluži jaunā pakāpē.”

Sarunā Laila Ilze Purmaliete atklāj, kā sastapusies ar Austru Pumpuri un viņas mudināta pievērsusies mūzikai.

"Milzīgs paldies Austrai, ka viņa mani pieņēma un ka kaut kur saredzēja, acīmredzot, ka kaut kas manī ir iekšā no mūziķa," atzīst Laila Ilze Purmaliete. 

Mamma uz meitas paziņojumu, ka pametīs studijas Rīgā un dosies uz Liepāju mācīties mūziku atteikusi, ka "traka jau tā ideja tev ir; cik es zinu, mūziķi jau it kā daudz arī nepelna, bet ja tev uz sirds saka un man pašai dziesmas ļoti patīk, mēģini. Ja tu jūti, ka tev to vajag, tad dari to".

"Mūziķiem ir ļoti skaista dzīve, un, ja mūziķis strādā ļoti daudz un ja mūziķim ir varbūt arī vēl kaut kas, ko viņš dara vēl bez šīs muzicēšanas, tad viņš var dzīvot ļoti labi," šodien atzīst Laila Ilze Purmaliete.