Es jau nejokoju, es vienkārši komentēju. Mūsu šī vakara viesis Monopolā – domātājs, runātājs, darītājs – cilvēks, kurš intelektuāli jokojot spēj sniegt vieglas atbildes par pagātni, tagadni un nākotni. Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras vadītājs, politologs, sociālais antropologs un moderators Mārtiņš Daugulis.

"Cilvēka daba ir mēģināt aizmirst to, kas ir traģisks, un dzīvot to skaisto, kas mums ir dots, un reizē tā ir arī civilizācijas būtība, kas liek mums traģisko atcerēties, lai neaizmirstu. Tāpēc neaizmirst ir ļoti būtiski, lai mēs neuzkāptu uz tiem pašiem grābekļiem atkal. Un es domāju tagad Ukrainas kontekstā pavisam noteikti vēsturē mums pašiem ir tik dzīva kā nekad," vērtē Mārtiņš Daugulis. "Tā mums ir tik svarīga kā nekad un ne tikai, protams, lai atcerētos traģiskos mirkļus, bet arī lai līdzās tiem traģiskajiem mirkļiem atcerētos mūsu spēku, mūsu pašcieņas brīžus, kad mēs esam varējuši, kad mēs esam izdarījuši. Vēsturi lietot šodienai gan skaudras apziņas modināšanai, kā arī reizē sevis stiprināšanai."

"Tagad katra diena, kas rit ir kā tāds smilšu pulkstenis, kur smilšu vietā faktiski līst asinis. Tā tas ir. Jautājums ir, ko mēs tajā brīdī varam darīt? Pirmkārt, protams, ka mēs varam atbalstīt katrs no savām kurpēm, kā vien varam. Otra lieta ir, un es domāju, ka tā ir tā mācība, ko mums dod gan ukraiņi, gan Zelenskis," analizē Mārtiņš Daugulis.

"Manuprāt, ir pienācis tāds laiks, kad mums ir jāliek tāds filtrs uz lietām, ko mēs darām, kas mūs padara stiprākus un kas mūs padara vājākus. Šis, man šķiet, ir stiprināšanās laiks, katra diena, ko tur kaujās, mums ir jākļūst stiprākiem, gan kā cilvēkiem, gan kā valstij. Aktīvi stiprākajiem, pierādāmi stiprākiem - fiziski, garīgi, valstiski stiprākiem. Un stiprums nozīmē visu komplektu, tas nav tikai spēks. Kas var, lai iet zemessargos, spēks mums vajadzīgs, bet arī prātā - gudri, veseli, apņēmīgi, drosmīgi, ar uguntiņu acīs, ar dzirksteli acīs. Tā, ka tu vibrē."

Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs, pasākumu vadītājs, tētis un vīrs - šie ir tikai daži no atslēgvārdiem, ar kuriem iespējams raksturot Mārtiņu Dauguli. 

Mārtiņš ir dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 41.vidusskolā, pēcāk studējis Rīgas Stradiņa universitātē. Mārtiņš ir zinātņu doktora kandidāts socioloģijā. Papildus tam guvis pieredzi virknē meistarklašu pie Latvijā un Eiropā atzītiem runas pasniedzējiem.

Akadēmiskajā vidē Mārtiņš specializējas stratēģiskajā komunikācijā un starpvalstu attiecībās. Vienlaikus ir arī skatuves praktiķis ar ievērojamu pieredzi – improvizators, konferenču vadītājs un lektors, pasākumu vadītājs, bijušais raidījuma "900 sekundes" rīta ziņu moderators, un vēl daudz kas cits. Viss, kam Mārtiņš ķeras klāt, ir tā – līdz saknei.

Mārtiņam piemīt laba humora izjūta. Viņš mīl Umberto Eko grāmatas, "mathrock" virziena mūziku un skrējienus vienatnē.