Skrienot, peldot vai braucot ar riteni, liekas tālu netiksi... Tomēr, ja maina mērķi un laiku, šie var izrādīties visātrākie pārvietošanās līdzekļi. Par to kā dabas dotais sadzīvo ar mūsdienu cilvēku sabiedrību saruna ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieci vides aizsardzības jautājumos Aldu Ozolu.

Pavisam vienkārši varētu arī teikt, ka Alda ir pieredzējusi zaļās kustības aktīviste. Un tas nebūs melots, jo Vides aizsardzības klubā viņa sāka darboties jau skolas laikā. Ieguvusi maģistra grādu gan ekonomikā, gan vides zinātnē, un Vides aizsardzības klubs piecu gadu garumā bijusi arī Aldas darba vieta. Vēlāk strādājusi kā lektore un pētniece zinātniskos projektos Latvijas Universitātē, kā projektu vadītāja biedrībā “Zaļā brīvība”, bijusi konsultante vides pārvaldības jautājumos, valdes priekšsēdētāja Latvijas Zaļajā kustībā, kā arī projektu vadītāja un nacionālā koordinatore Latvijā starptautiskā organizācijā jeb vides nevalstisko organizāciju tīklā “CEE Bankwatch Network”.

Alda joprojām uz darbu dodas ar velosipēdu. Jautājumus, kas saistīti ar vides piesārņojumu un atkritumu problēmu, Alda Ozola daudz komentējusi medijos, piedalījusies sarunu festivālā “Lampa”, un šobrīd viens no aktuālajiem jautājumiem Aldas profesionālās darbības uzmanības centrā ir Latvijas Nacionālais enerģētikas un klimata plāns, kā arī Eiropas klimata neitralitātes mērķis līdz 2050. gadam.