Vita Kalniņa ir ne tikai četru bērnu mamma, bet arī ģimenes psihoterapeite un psiholoģe, kas apguvusi zīdaiņu–vecāku psihoterapiju un kura 2003.gadā izveidojusi ģimenes psiholoģijas centru "Līna". Toreiz Latvijā psihologu un psihoterapeitu prakses vēl bija retums, un arī vecākiem īsti nebija iespēju gūt zināšanas un stiprinājumu bērnu audzināšanā. Mammu un mazulīšu grupas, kas tika veidotas "Līnā", un kur mammas varēja saņemt psihologa atbalstu un informāciju par pirmo bērna dzīves gadu, tolaik bija kas pavisam jauns un nedzirdēts.

2020. gadā durvis vērusi arī “Laimīgo mammu skola”. Viņa regulāri vada arī kursus un tiešsaites vebinārus par pāra attiecībām un bērnu audzināšanu.

"Niķu nav!" ir Vitas Kalniņas otrā grāmata par bērnu un vecāku attiecībām līdz triju gadu vecumam. Šim bērna dzīves posmam raksturīga arvien lielāka bērna interese par apkārtējo pasauli un aktīva tās izpēte, vienlaikus pieaugot viņa vēlmei visu noteikt pašam, kas vecākiem var nest jaunus izaicinājumus, salīdzinot ar pirmajiem bērna dzīves mēnešiem.

Vitas kaislība ir adīšana, viņa neskatās nevienu seriālu, ja paralēli nevar adīt. Pirms pandēmijas viņa kopā ar savām draudzenēm rīkoja adīšanas ballītes. Vēl Vitai ļoti patīk lasīt kriminālromānus. Interesanti, ka viņai ir vairāki peldkostīmi, bet vasarā tālākais cik iebrien jūrā ir līdz ceļiem.