Pasaulē ir tik daudz labu autobraucēju, bet tikai dažiem izdodas startēt pasaules līmeņa sacensībās. Vēl perspektīvs un cerību pilns jaunam lēcienam autosportā ir raidījuma Monopols viesis Roberts Vītols. Autosports gan šobrīd ir nedaudz nolikts malā, un Roberts sevi vairāk sauc par studentu.

No beta bagijiem līdz uzvarai Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta “Super1600” klasē – rallijkrosa braucējs Roberts Vītols.

Pirmos soļus autosportā Roberts spēris jau piecu gadu vecumā, dodoties braucienā ar mini jeb beta bagiju. Drīz vien Roberts autosportam sāka pievērsties nopietni, un uzvaru guva jau savās otrajās sacīkstēs ar bagiju, uzreiz kļūstot arī par vadošo braucēju Latvijā, un gūstot godalgotas vietas gandrīz ik vienās sacīkstēs, kur piedalījās.

Tālāk sekoja kartingi un uzvaras Latvijas un Baltijas čempionātos. Vēlāk, sēžoties jau pie sacīkšu mašīnas stūres, Roberts guva panākumus gan Latvijā, gan ārpus tās. Zīmīgs Roberta autosportista karjerā bija 2020. gads, kad, uzvarot Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta “Super1600” klasē, Roberts kļuva par pirmo Latvijas autosportistu, kurš kļuvis par Lielbritānijas čempionu, vienlaikus kļūstot par jaunāko uzvarētāju klases vēsturē.