Ilga un Jurijs Ivanovi saimnieko pašā Latvijas pierobežā – Zilupes novada Zaļesjes pagastā. Saimniecībā tiek audzētas melones, arbūzi, ķirbji, tiek sniegti lauku tūrisma pakalpojumi un pēc pašu iniciatīvas tiek īstenotas daudzas sabiedrībai nozīmīgas aktivitātes. „Bitēs” ģimene saimnieko kopš 1997.gada. Visa produkcija tiek audzēta atklātā laukā.

Otra nozare, kurā darbojas „Bites”, ir mājražošana. Ilga gatavo priežu čiekuru ievārījumu, un priežu pumpuru sīrupu, bet lielākais lepnums ir meloņu dārzs. Jau no jūnija var vērot kā „precas” melones, arbūzi un ķirbji.

Ilga ir dzimusi Nirzā, Bulduru dārzkopības tehnikumā apguvusi dārzkopja agronoma profesiju, Latvijas Universitātē – floras dizainera, bet Rēzeknes Augstskolā – sociālā pedagoga specialitāti. Un vēl Ilga ir nu jau divu pieaugušu dēlu mamma.

Monopola viešņa – Zilupes novada tūrisma organizētāja, uzņēmēja, floriste un dārzniece Ilga Ivanova.

Izbraucot no Zilupes uzreiz sākas Ivanovu ģimenes saimniecība, kas nav liela, bet spēj piedāvāt gana daudz neparastu nodarbju visu vecumu ciemiņiem. Lielākais lepnums ir Meloņu dārzs, kurā audzē saldas melones un arbūzus. Saimniecības nelielais mājražošanas uzņēmums piedāvā priežu čiekuru ievārījumu, priežu pumpuru, vīgriežu, piparmētru, raudeņu sīrupu.

Melones savulaik vecākiem ieteicis audzēt dēls Mārtiņš. Bet stāsts par dēlu ir arī stāsts par grūtībām un problēmām, kas jāpārvar ģimenei, kurā ienāk bērns ar funkcionāliem traucējumiem, vēl jo vairāk, ja ienāk divi bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

"Grūti bija tas, ka diagnostika diezgan vēlu tika veikta, jo visi dakteri pārliecināja, ka viss ir kārtībā, jums, vecāki, vienkārši liekas, ka kaut kas nav kārtībā," stāsta Ilga Ivanova. "Tāpēc es aizgāju studēt, tāpēc man ir arī cita izglītība - sociālais pedagogs, speciālais pedagogs, lai varētu palīdzēt, lai varētu izstrādāt metodiku, lai saprastu, kas specālistu rekomendācijas ir rakstīts. Kas ir kognitīvie traucējumi, ja tu neesi jomas eksperts, īsti nemaz nesaproti, par ko ir runa.

Lai to visu saprastu, tāpēc gājām studēt. Īstenībā mēs abi ar vīru mācījāmies, mums bija sadalītas diagnozes, kuras viņš studē, kuras es studēju. Es studēju, lai varētu aiziet zinātnē, lai es varētu uz faktotoloģisko informāciju balstītus pētījumus veikt, lai varētu panākt izmaiņas likumdošanā, lai arī bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu iegūt izglītību, lai viņiem arī  būtu cita perspektīva, ne tikai speciālā skola."

Mācoties un cīnoties par savu dēlu veselību, Ilga ieguvusi milzīgu pieredzi, viņa palīdzējusi arī citiem, tāpēc vecākiem pievērst uzmanību jebkādām izmaiņām bērnu uzvedībā.

"Pat ja ir aizdomas, pat ja viss ir kārtībā, noteikti ir jāpievērš uzmanība jebkādām izmaiņām. Jau pie mazākajām pazīmēm nevajag gaidīt, ai, ar laiku pāries. Nekas nepāries, tās problēmas tikai samilzīs ar laiku, viņas ir jārisina pašā saknē un nav sīkumu," norāda Ilga Ivanova. "Ja ir viena diagnoze, tas nozīme vēl papildus arī kādas citas, ne tikai tikai medicīniskas, tās var būt arī psiholoģiskas problēmas, psihosomatiskie traucējumi tie var būt. Kā sniega bumbas efekts rodas, ja problēmu nenovērš, tā apaug lielāka un lielāka. Pa mazam kriksītim ir jāšķetina, nav jācenšas kādam kaut ko pierādīt.

Ir jāmeklē, jo mazāks bērns jūs esat jaunāki, jums vairāk spēka, taupiet savus resursus. Jo lielāki bērni augs, jo vairāk jums spēka vajadzēs ieguldīt. Kamēr maziņš, jūs varat viņu rociņās appaijāt un viss ir labi, jūs varat no pasaules pasargāt, bet jums ir uzreiz jādomā par to, kā jūsu bērns dzīvos tad, kad viņš izaugs liels."

Ilga ir arī lieliska amatniece un floras dizainere. Ceļotājiem piedāvā floristikas un puzuru veidošanas radošās darbnīcas, paraugdemonstrējumus adīšanai uz siena dakšām, gida pakalpojumus ekskursijām pa Zilupes novadu. Kā radošo darbnīcu vadītāja ir piedalījusies mazpulku, skautu, bērniem ar īpašām vajadzībām, bērniem no maznodrošinātām ģimenēm pasākumos. Apguvusi dažādas tehnikas, metodes un pieredzi darbā ar bērniem, kuriem ir funkcionālie traucējumi.

Bijusi bērnu un jauniešu iniciatīvu centra “Zilupe” interešu izglītības skolotāja, Pasienes 407. mazpulku vadītāja un starptautiskās pašizaugsmes programmas jauniešiem ”Award” koordinētāja.