Šogad aprit 102. gadadiena kopš Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī. Covid-19 pandēmijas dēļ ir izsludināta ārkārtas situācija un noteikti ierobežojumi, tādēļ nenotiks tradicionālie svētku notikumi – parāde, koncerti klātienē, svētku uguņošana. Kultūras ministrija ir sagatavojusi 10 ierosinājumus, kā šogad svinēt valsts dzimšanas dienu. Savas ierosmes pievieno arī Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, taku skrējiena "Stirnu buks" organizētāji un Latvijas Radio.

Saistībā ar valstī noteiktajiem Covid-19 vīrusa izplatības ierobežojumiem, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) šā gada 18. novembrī būs apmeklētājiem slēgts. Tomēr Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā muzejs sabiedrībai piedāvā dažādas valstssvētku atzīmēšanas iespējas digitālā formātā, kas pieejamas no jebkuras vietas pasaulē. Iepazīstina muzeja pārstāvis Imants Cīrulis.

Bet Latvijas Radio aicina klausīties jauno “Patriotu podkāstu”. Tajā apkopots pēdējo gadu laikā tapis Latvijas Radio saturs, ko caurvij patriotisma gars. Tie ir stāsti par karavīriem un Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējiem, par Latvijai būtiskiem vēstures pieturpunktiem. Tās ir diskusijas par varonību un patriotismu, sarunas ar mūsu valsts priekšstāvjiem un mūsdienu varoņiem.

Ar jaunizveidoto podkāstu iepazīstina Latvijas Radio podkāstu redaktors Andrejs Siliņš.

"Stirnu buks" aicina izskriet Latvijas kontūru un piedāvā vairākus maršrutus. Plašāk stāsta taku skrējiena "Stirnu buks" organizētājs Rimants Liepiņš.