Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 2021. gada 21. janvārī, izsludināja 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanas, kas norisināsies sešās valstspilsētās un 35 novados. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām, informēja CVK.

Kas ir lielākie izaicinājumi, lai rīkotu pašvaldību vēlēšanas šogad, vērtē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa. Tāpat ir vairāki jaunumi saistībā ar vēlēšanu norisi. Viens no jaunumiem būs elektroniskie vēlētāju saraksti.

Kristīne Bērziņa norāda, ka šīs vēlēšanas atšķirsies no citām. Tās notiks apvienoto novadu teritorijā, tāpat jārēķinās ar epidemioloģiskajiem ierobežojumiem. Vēlētājiem būs vairāk iecirkņu kur balsot. Balsot varēs gan tur, kur deklarēta dzīvesvieta vai tur, kur reģistrēts īpašums.

Bērziņa atgādina, ka kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies marta vidū un tas būšot laiks, kad aizvien vairāk cilvēku sāks interesēties par vēlēšanu procesu.