Pētnieki un politiķi diskusijā meklēja risinājumus demogrāfiskajiem izaicinājumiem migrācijas, darbaspēka trūkuma un novecošanās jomā. Arī raidījumā Pēcpusdiena diskutējam par to, kā risināt darba spēka trūkuma jautājumus.

Lai apzinātu esošos un nākotnē gaidāmos demogrāfijas izaicinājumus un veidotu zināšanās balstītu demogrāfijas politiku, 11. februārī Rīgā notika Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konference “Demogrāfiskie izaicinājumi: no zināšanām uz rīcību!”. Latvijas un ārvalstu eksperti diskusijās ar lēmumu pieņēmējiem meklēja Latvijai piemērotākos risinājumus, analizēja demogrāfiskos izaicinājumus migrācijas, darba spēka trūkuma un novecošanās jomās un stiprināja komunikāciju starp pētniekiem un politikas veidotājiem.

Raidījumā Pēcpusdiena Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks iepazīstina ar diskusijā apspriestajiem jautājumiem.

Viedokli izsaka Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore Inta Mieriņa un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.