Latvijā darba tirgum neatbilstoši maz vidusskolēnu kārto eksāmenus eksaktajos mācību priekšmetos, šādu viedokli 3.septembrī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē par centralizēto eksāmenu rezultātiem pauda Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis Jānis Salmiņš.

Ekonomikas ministrija uzskata, ka būtu nepieciešams eksakto priekšmetu eksāmenu kārtotāju skaitu palielināt pat desmitkārt, kas nozīmētu, ka būtībā eksāmenu kādā no šiem priekšmetiem vajadzētu kārtot gandrīz visiem vidusskolu beidzējiem.

Savukārt valdība 3.septembrī pieņēma Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto jauno vispārējās vidējās izglītības standartu, kurā skolām jau no nākamā gada būs jāveido savs piedāvājums ar padziļināto kursu komplektiem.

Ar komisijā spriesto iepazīstina Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sekretāre Evija Papule.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone skaidro, cik lielu speciālistu trūkumu izjūt darba devēji tieši eksaktajās jomās.

Vidusskolēnu eksāmenu rezultātus vērtē Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Kā skolēnos raisīt vairāk interesi par eksaktām zinātnēm, analizē Tukuma Raiņa ģimnāzijas fizikas skolotājs Valdis Zuters.