Hakatonā ".tax Blockchain" par labāko risinājumu nodokļu krāpniecības novēršanai uzvarējusi "Z Book" komanda, informē Ekonomikas ministrijā.

"Z Book" hakatona laikā radīja risinājumu, ar kura palīdzību var novērst nodokļu krāpniecību skaidras naudas uzskaites sistēmā, izmantojot blokķēdē bāzētu elektronisku parakstu kā "QR" kodu. "Z Book" balvā saņēma desmit konsultāciju stundas no VID un astoņas konsultāciju stundas no kompānijas "PwC".

48 stundu ilgajā pasākumā ".tax Blockchain" kopumā piedalījās 40 dalībnieki - blokķēdes entuziasti un jaunie uzņēmēji no 11 valstīm. Vienlaikus hakatonā piedalījās arī valsts pārvaldes pārstāvji un blokķēdes eksperti Somijas, Igaunijas, Brazīlijas un Francijas. Hakatonu organizēja EM sadarbība ar Valsts Ieņēmumu dienestu (VID) un jaunuzņēmumu akseleratoru "Startup Wise Guys".

Par hakatona norisi raidījumā Pēcpusdiena stāsta Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta jaunuzņēmumu atbalsta nodaļas vecākais eksperts Edgars Ozoliņš-Ozols.

Ko piedāvātais rsinājums ļaus risināt, skaidro Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietniece, informātikas pārvaldes direktore Vita Narnicka.

Uzklausā arī uzvarētāju - SIA "AndIT solutions" izpilddirektoru Ingu Staltmani.