Cik stabila ir valdība un vai tās sastāvā varētu būt izmaiņas? - šādas runas politiķu aprindās sākušas raisīties uzreiz pēc aizvadītajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Kuluāru sarunās izskan, ka pievienoties koalīcijai varētu aicināt vēl kādus politiskos spēkus. Premjere Evika Siliņa no Jaunās vienotības ir norādījusi, ka koalīcija ir stabila, bet - viņa esot atvērta sarunām par tās paplašināšanu. Ministru nomaiņu tuvākajā laikā neplānojot.

Pašreizējai trīs politisko spēku – "Jaunās Vienotības", Zaļo un Zemnieku savienības un "Progresīvo" – veidotajai koalīcijai Saeimā ir knaps pārsvars ar 53 no 100 balsīm. Pērn, veidojot Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") vadīto valdību, panākumiem nevainagojās centieni izveidot plašāku koalīciju, "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība nonāca opozīcijā. Pēdējās nedēļās ap Eiropas Parlamenta vēlēšanām aktualizēts temats, kā koalīciju varētu paplašināt un nostabilizēt.

Par to, ka notiek sarunas par iespējamām pārmaiņām ne tikai valdības ministru sastāvā, bet arī par valdības koalīcijas iespējamu paplašināšanu ar vismaz daļu "Apvienotā saraksta", ceturtdien bija lasāms arī portālā "Diena.lv". Šīs sarunas gan iestrēgušas vairāku neskaidrību un savstarpēji pretrunīgo interešu dēļ. To, ka sarunas par centieniem paplašināt valdības koalīciju notiek, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" neslēpa arī premjere Siliņa.