Ar mērķi radīt iedzīvotājiem un videi draudzīgu mobilitāti, Latvija pievienojusies Eiropas Savienības (ES) nakts vilcienu iniciatīvai, tādējādi apņemoties veicināt nakts ātrvilcienu pakalpojumu attīstību, informē Satiksmes ministrija (SM).

"Vilcieni pēdējos gados atgūst tādu kā otro elpu, it sevišķi skatoties uz videi draudzīgiem risinājumiem, lai pārvietotos pāri robežām. Eiropas Savienība izvēlas atbalstīt drīzāk vilcienus nekā aviāciju, un šajā ziņā arī visā Rietumeiropā atjaunojas nakts vilcienu pārvadājumi. Tā iniciatīva, kam pievienojusies Latvija, apvieno vairākas valstis, kurās ir šādi pārvadājumu veidi vai kurās nākotnē varētu būt nakts vilcienu pārvadājumi," raidījumā Pēcpusdiena skaidro satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

"Doma ir kopīgi strādāt gan ar dzelzceļa operatoriem, gan infrastruktūras pārvaldītājiem, lai šādi pārvadājumi notiktu. Perspektīvā ceram iegūt arī speciālu Eiropas Komisijas finansējumu gan ritošā sastāva atjaunošanai, gan pārvadājumu nodrošināšanai. 

Latvijai tas ir svarīgi tāpēc, ka mēs ceļam "Rail Baltica" līniju un pēc gadiem pieciem, sešiem tā varētu būt realitāte, ka iekāpjam vakarā vilcienā Rīgā un no rīta izkāpjam Berlīnē." 

Nodomu deklarācija starptautisko ātrvilcienu nakts vilcienu attīstībai sagatavota Vācijas valdībā, un no Latvijas puses ES līmenī to parakstījis satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).