Lai mazinātu Covid-19 krīzes radītos zaudējumus mūzikas nozarei, biedrība "Latvijas Mūzikas attīstības biedrība / Latvijas Mūzikas eksports" aktualizējusi savulaik jau publiski apspriesto jautājumu par Latvijā radītas mūzikas minimālās kvotas ieviešanu radio programmām.

Biedrības izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke uzskata, ka radio programmās ne mazāk kā 40% no visa fonogrammu raidīšanas laika būtu izmantojamas fonogrammas latviešu valodā un/vai jaunrades fonogrammas. Priekšlikums noteikt šādu prasību radio stacijām kā obligātu jau iesniegts Kultūras ministrijā.

Agnese Cimuška-Rekke norāda, ka iniciatīva varētu būt neliels atbalsts nozarei šobrīd Covid-19 krīzes laikā, jo no marta mūzikas nozares darbība ir praktiski apstādināta. Lai arī šobrīd ir atsākušies koncerti, tie ir nelieli, bet parasti vasaras mūziķiem bija peļņas laiks.

Autortiesību aģentūras AKKA/ LAA pārstāve Ieva Kolmane skaidro, kā veidojas atlīdzība, ko saņem mūzikas autori un mūzikas izpildītāji.

Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa uzskata, ka šāds priekšlikums par kvotām radio stacijās nav atbalstāms un to nav arī iespējams īstenot, jo radio stacijām ir iespējas brīvi izvēlēties saturu.

Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Patriks Grīva atzīst, ka komercstacijām tāda kvota ir pretrunā ar to pamatnosacījumiem. Ir nepieciešamas diskusijas par šo iniciatīvu, un noteikti ir jāiesaista nozare, respektīvi, radio staciju pārstāvji.