Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMa) aicina valdību izbeigt skatīties uz krīzes situāciju veselības aprūpē kā politisku procesu un neignorēt ekspertu un veselības aprūpes profesionāļu viedokli.

Mediķi uzskata, ka valstī esošās ilgstoši smagās situācijas cēlonis ir valdības nespēja konstruktīvi un pārdomāti vadīt krīzi. Diemžēl pēdējo valdības pieņemto un nepieņemto lēmumu sekas būs simtiem un tūkstošiem mirušo. Valdības rīcība vairs nav tikai neizlēmīga, tā ir uzskatāma par nolaidīgu un noziedzīgu pret Latvijas iedzīvotājiem.

Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs skaidro, ka esošajā situācijā lēmumu pieņemšana nedrīkst būt novilcināta, tai jābūt operatīvai un konstruktīvai, taču tā nenotiek un ekspertu ieteikumus valdība neņem vērā.

Viedokli izsaka “Latvijas Avīzes” žurnālists Māris Antonevičs. Viņš norāda, ka valdība pati sevi iedzen stūrī, jo grib turēties pie solījumiem, nerēķinoties ar reālo situāciju.