Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets un viņa vietnieks Ēriks Cinkus šodien žurnālistus informēja, ka VDD katrās pretterorisma mācībās testē dažādus terorisma scenārijus. Iepriekšējās mācībās testēts uzbrukums civilās aviācijas lidaparātiem, kuģiem un citiem objektiem. Šīs jau ir otrās mācības, kurās testē institūciju gatavību reaģēt situācijā, kad transportlīdzeklis ietriecas cilvēku pūlī. Valsts drošības dienesta priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus raidījumā par to, kā noritēja mācības, vērtējot - vai esam gatavi terorakta draudiem.

Atbilstoši šim scenārijam izvēlēta arī mācību norises vieta - Mežaparks. Šāda vieta nav izvēlēta nejauši, jo Mežaparks koncertu laikā pārvēršas par cilvēku masveida pulcēšanās vietu. "Tātad ļoti atraktīva vieta teroristiem," - uzsvēra Cinkus.

Pretterorisma mācībās piedalās VDD, Nacionālo bruņoto spēku, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, Rīgas Pašvaldības policijas, kā arī Iekšlietu ministrijas un Ārlietu ministrijas pārstāvji. Kopumā mācībās piedalīsies vairāk nekā 300 dalībnieku, kā arī novērotāji no Lietuvas un Igaunijas.