Britu miljardieris Ričards Brensons ar savas kompānijas uzbūvētu kuģi devies kosmiskā lidojumā un veiksmīgi atgriezies uz Zemes. Īpašā uzrunā no kosmosa viņš aicināja bērnus piepildīt savus sapņus.

Vērtējot šo notikumu, Latvijas Universitātes profesors astronoms Ilgonis Vilks atzīst, ka "maisam gals ir vaļā, un šāda veida suborbitālais tūrisms iesāksies".

Britu miljardieris Ričards Brensons 11. jūlijā ar viņa uzņēmuma “Virgin Galctic” radīto kosmisko kuģi “Unity 22” devās savā pirmajā kosmiskajā lidojumā. Stundu ilgušā lidojuma laikā kosmosa kuģis uzlidoja 85 kilometru augstumā, tādējādi sasniedzot kosmosa robežu. Pēc tam lidaparāts sekmīgi atgriezās kosmodromā Ņūmeksikas štatā ASV. Kopā ar Brensonu vēsturiskajā lidojumā devās vēl pieci “Virgin Galactic” darbinieki.

Pēc lidojuma Brensons sacīja, ka ir īstenojis savu bērnības sapni, bet ar viņa uzņēmuma palīdzību arī citiem cilvēkiem būs iespēja pabūt izplatījumā. “Virgin Galactic” plāno jau nākamgad uzsākt komerciālos kosmiskos lidojumus. Šāds lidojums personai varētu izmaksāt 250 tūkstošus dolāru jeb 210 tūkstošus eiro. 20.jūlijā kosmosā plāno doties interneta tirdzniecības uzņēmuma “Amazon” dibinātājs Džefs Bezoss. Viņš ar sava uzņēmuma “Blue Origin” uzbūvēto kosmisko kuģi “New Shepard” vēlas uzlidot 100 kilometru augstumā.