Pēc mēneša, 5.jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

"Lielākais jaunums - vēlētāju tiešsaistes elektroniskais reģistrs, kas ļaus vēlētājiem balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī," skaidro Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa. "Tas nozīmē, ka nav šajās vēlēšanās iecirkņos vēlētāju sarakstu un katram vēlētājam nav iedalīts noteikts iecirknis, bet līdzīgi kā Saeimas vēlēšanās, tikai pašvaldības vēlēšanu apgabala robežās, var izvēlēties balsošanai jebkuru ērtāko iecirkni un vēlētājus atzīmēs elektroniskajā vēlētāju tiešsaistes reģistrā. Papildus drošībai arī papīra sarakstā, kur vēlētājiem būs jāparakstās kā ierasts par vēlēšanu materiālu saņemšanu."

Sava vēlēšanu apgabala iecirkņus var noskaidrot internetā, vai zvanot pa tālruni 6704999 katru dienu no no plkst. 9-20.

Līdz 27. maijam vēlētāji var mainīt vēlēšanu apgabalu, ja ir vēlme vēlēt to pašvaldības domi, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums. Līdz 27. maijam ir jāpiereģistrējas balsošanai šajā reģionā. To var izdarīt elektroniski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā vai tuvākajā dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Iedzīvotājiem jāatceras uz vēlēšanām doties ar sejas masku un savu pildspalvu, ja no nebūs, varēs iegūt vēlēšanu iecirknī. Protams, jāievēro 2 metru distance, jādezinficē rokas. Un nekādā gadījumā nevar aizmirst personu apliecinošu dokumentu.