Covid-19 pandēmijas rezultātā ir noticis arī sazvērestību uzplaukums. Starptautiskā pētnieciskā centra GLOBSEC pētījums ar aptauju palīdzību šī gada martā mērīja dažādu sazvērestību izplatību 10 valstīs. Rīgas Juridiskā augstskolā sadarbībā ar pētniecisko centru GLOBSEC ir tapis ikgadējais pētījums par Centrālajā un Austrumeiropā aktuālajiem jautājumiem. Šogad viens no pētījuma fokusiem ir atbalsts sazvērestībām par Covid-19 šajā reģionā.

Šī gada marta telefonaptaujas rezultāti liecina, ka aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju tic sazvērestībām par Covid-19. Nacionāli reprezentatīvas aptaujas 42% respondentu netic valsts iestāžu sniegtajiem datiem par saslimstības gadījumu skaitu. Aptuveni trešdaļa respondentu aiz globālās pandēmijas saskata slēptu spēku vai elites plānotu shēmu, lai kontrolētu iedzīvotājus. 29% netic tam, ko vadošie medicīnas un zinātnes pārstāvji saka par šo vīrusu. Covid-19 eksistencei vispār netic 9% respondentu.

Rīgas Juridiskās augstskolas pasniedzējs Mārtiņš Hiršs atzīst, ka Latvijas pētījuma rādītāji ir līdzīgi kā visur pasaulē, un bieži vien neziņa ir laba vieta dažādām sazvērestības teorijām. Tāpat pētnieks norāda, ka sazvērestībām visvairāk tic jaunieši. Tas norādot, ka lielāka uzmanība skolās jāvelta kritiskās domāšanas prasmēm.