Pirmajā pusgadā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saņēmis 2073 patērētāju iesniegumus, kas ir par 6,8% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā pusgadā, kad tika saņemti 1940 iesniegumu, informē PTAC.

Salīdzinājumā ar 2019.gada pirmo pusgadu īpaši liels saņemto iesniegumu pieaugums novērojams tūrisma pakalpojumu un izklaides, sporta un atpūtas pakalpojumu jomā. Būtiski palielinājies arī sniegto konsultāciju skaits.

"Lūgumu palīdzēt ir bijis krietni vairāk," raidījumā Pēcpusdiena atzīst PTAC pārstāve Santa Zarāne.

"Ja skatās Patērētāju tiesību centrā saņemtos iesniegumus, tad, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusi, ir, protams, pieaudzis skaits, bet nav pieaudzis būtiski, savukārt sniegto konsultāciju skaits pieaudzis pat par 21%. Patērētāji pie mums vērsušies ļoti daudz sakarā ar atceltajiem gan tūrisma pakalpojumiem, gan izklaides, sporta un atpūtas pakalpojumiem, kas ārkārtējās situācijas laikā tika atcelti un nebija pieejami," turpina Zarāne.

Pārsvarā cilvēki ir interesējušies par avio pakalopojumiem, jautājumi par to, vai patērētājs var saņemt atpakaļ samaksāto naudu par biļetēm, ko darīt ar atceltiem pasākumiem, vai tie tiek pārceltim, vai patērētāji varētu saņemt naudu vai saņemt pakalpojumu vēlākā laika posmā.

"Šie jautājumi bija tie visbiežāk saņemtie šajā laika posmā," komentē Zarāne.

Zarāne vērtē, ka līdzīgi jautājumi patērētājiem būs arī šajā pusgadā, jo "situācija ar vīrusa izplatību nav paredzama, vīruss nav beidzies un jebkurā brīdī var gadīties, ka tiek arī no valdības uzlikti jauni ierobežojumi un nosacījumi, kā jāorganizē pasākumi, vai kurā brīdī kā cilvēki drīkst izceļot no valsts".

"Vienīgi varētu mainīties jomas, par kurām patērētāji biežāk vēršas pie mums. Piemēram, šajā laikā arī vairāk cilvēki sāk izmantot iespēju iepirkties interneta vidē, ja ir sūdzības par iegādātajām precēm, visbiežāk tās preces, kas iegādātas internetā," uzskata Zarāne.

Vai šobrīd cilvēki plāno atkal jaunus ceļojumus, kāds ir pieprasījums, skaidro Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Kavaca.

Viņa atzīst, ka ceļojumu organizatori pagaidām uz situāciju neraugās cerīgi, bet gan reāli, jo  "valsts mūs vēl joprojām aicina atturēties no ceļošanas, izvērtēt ceļošanas nepieciešamību. Tāpēc tūrisma operatori ļoti izvērtē tos galamērķus, uz kuriem sākt piedāvāt ceļojumus, ņemot vērā vēl iespējamību, ka epidemioloģiskā situācija visu laiku mainās".