Rasma Bumbiere no Rēzeknes novada Griškānu pagasta nodarbojas ar zirgkopību un vēlas attīstīt Rēzeknes pusē jātnieku sportu. Veiksmīgi piedaloties Rēzeknes novada projektu konkursā uzņēmējdarbības attīstīšanai, Rasma ieguva finansējumu, lai iegādātos plastmasas šķēršļu komplektu un varētu veiksmīgi trenēties konkūra sacensībām. 

Ir skaista, mierīga ziemas diena, atbraucot mani sagaida zirgu saimniece Rasma Bumbiere, trīs draudzīgi suņi, kuri ik pa brīdim liek par sevi manīt ar riešanu un vēlmi spēlēties, turpat aplokos ganās zirgi un Rasmas meita Maira trenējas šķēršļu laukumā. Rasma ved uz aploku, kur ganās viņas pirmais zirgs.

“Šis ir mans pensionārs, jau 24 gadi būs. Nopirku es viņu, kad man bija astoņpadsmit gadi un viņam bija trīs. Viņš gudrs, visu zina, kas te notiek”, stāsta Rasma Bumbiere.

Rasma Bumbiere 2003.gadā iegādājās lauku māju netālu no Rēzeknes pilsētas, lai varētu nodarboties ar savu sirdslietu – zirgiem. Iegūstot lauku māju, arī zirgu skaits no viena pamazām kļuva lielāks.

“Kopā man ir 12 zirgi, viens ir Šetlandes ponijs, viena ir īru Tinkeru ķēvīte. Pats pirmais zirgs man ir Traķēnes šķirnes, visi pārējie ir Latvija sporta zirgi. 

Man patīk pašai jāšanas sports, patīk lēkt pāri barjerām, gribas izkopt labus sporta zirgus, tas ir mans mērķis, otrs mērķis attīstīt jāšanas sportu”.

Rasmai ir izveidots jāšanas laukums ar smilts segumu. Pirms tika īstenots projekts šķēršļu iegādei, statīvu vietā  tika pielāgotas riepas un bērzu kārtis. Tagad, kad ir specializētie plastmasas šķēršļi, trenēties ir daudz ērtāk, apliecina Rasmas meita Maira, kura regulāri trenējas, lai piedalītos sacensībās.

“Ziemā nedaudz retāk, jo ir auksti, bet vasarā, rudenī un pavasarī, es katru dienu jāju. Es biju Valmierā, bērnu maršrutā ar balto zirgu pirmo vietu ieguvu, biju arī Untumos, Preiļos, Jēkabpilī, Rīgā”, stāsta Rasmas meita Maira.

Maira mācās sestajā klasē, paralēli mācībām viņi darbojas arī zirgiem. Meitenei, tāpat kā mammai,  zirgi ir sirdslieta. Rasma ir stingri apņēmusies organizēt sacensības, lai popularizētu un attīstītu jāšanas sportu arī Rēzeknes pusē. Un, ja viss izdosies kā plānots, jau vasaras sākumā pie Rasmas Bumbieres tiks rīkots Rēzeknes novada kauss konkūrā jeb šķēršļu pārvarēšanā.