Rēzeknes dome rosina veselības ministru Danielu Pavļutu izskatīt iespēju Latvijas iedzīvotājiem nodrošināt arī Krievijā izstrādāto vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V", "tiklīdz to apstiprinās" Eiropas Zāļu aģentūra.

Domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (Saskaņa) parakstītajā vēstulē norādīts, ka pilsētas Sociālais dienests ir sācis darbu pie vakcinēšanas sarakstu gatavošanas. Darba procesā noskaidrots, ka gatava vakcinēties ir tikai trešdaļa Rēzeknes pansionāta klientu. Analizējot situāciju, pašvaldība esot noskaidrojusi, ka liela daļa no tiem, kas atteikušies, būtu gatavi vakcinēties ar Krievijas vakcīnu.

Savukārt Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Attīstībai/ Par!) "kopumā neiebilstu" pret Krievijas vakcīnas pret Covid-19 "Sputnik V" pasūtīšanu un lietošanu Latvijā, ja to reģistrēs Eiropas Zāļu aģentūra un ja Latvijā vēl pastāvēs nepieciešamība pēc papildus vakcīnu kravām.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (Attīstībai/ Par!) raidījumā Pēcpusdiena aicinājumu izmantot Krievijas vakcīnas vērtē atturīgi.

Viedokli izsaka Vidzemes augstskolas lektors Jānis Kapustāns.