Ja arī Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) pārbaužu rezultāti apstiprinās pārāk daudz kancerogēnās vielas "Rimi Latvia" mātes kompānijas, zviedru uzņēmuma "Ica" zīmola "I love Eco" medū, kura izcelsme ir Bulgārija un Rumānija, šo produktu atsauks no tirdzniecības visos "Rimi" veikalos - arī pārējās Baltijas valstīs, norāda "Rimi Latvia" pārstāvji.

Pēc Latvijas Televīzijas raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" atklātā, ka šajā medū pārsniegts Latvijas likumdošanā atļautais hidroksimetilfurfurola jeb HMF (hidroksimetilfurfurola) īpatsvars, kas ir kancerogēna viela, "Rimi Latvia" veikalos Latvijā uz laiku ir apturēta "Aizliegtā paņēmiena" pārbaudītā šī medus partijas tirdzniecība. Saistībā ar raidījumā izskanējušo informāciju ir sāktas papildus pārbaudes, lai noskaidrotu, vai minētie rādītāji ir pārsniegti arī atkārtotos testos un citās partijās.

Raidījumā Pēcpusdiena plašāk stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas uzraudzības departamenta Augu izcelsmes produktu, dzērienu, un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības departamenta vecākā eksperte Adrija Sietiņsone.

Viedokli izsaka Viesturs Kreicbergs, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes, Ķīmijas katedras profesors.