Rīgas rajona tiesa Jūrmalā pirmās instances spriedumā bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kukuļņemšanas lietā piesprieda brīvības atņemšanu uz 6 gadiem ar liegumu ieņemt valsts un pašvaldību amatus, probācijas uzraudzību uz vienu gadu un vienu mēnesi, kā arī mantas konfiskāciju. Lietā apsūdzētajam uzņēmējam Mārim Martinsonam tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz 5 gadiem ar mantas konfiskāciju.

Tiesa atzina Rimšēviču par vainīgu par kukuļa un materiālo vērtību pieņemšanā. Tiesa nolēma arī konfiscēt viņam mantu – naudas līdzekļus vairākos kontos aptuveni 25 000 eiro, dzīvojamo ēku Langstiņos, dzīvokli Jūrmalā, nekustamo īpašumu Jūrkalnes pagastā.

Abiem apsūdzētajiem tiesa nolēma soda izciešanas laikā ieskaitīt arī 2018. gadā aizturēšanā pavadīto laiku – divas dienas. Abiem apsūdzētajiem piemēroto aizliegumu izbraukt no valsts tiesa atstāja spēkā līdz sprieduma spēkā stāšanās dienai.

Lietā iesaistītajam uzņēmumam SIA "MM investīcijas", kurš apsūdzēts kukuļu legalizācijā, tiesa noteica arī 3,1 miljona eiro piedziņu un mantas konfiskāciju. 

Tiesa arī pieņēma blakus lēmumu - ierosināt Valsts policijā atsevišķu kriminālprocesu pret bijušo "Trasta komercbankas" mazākuma akcionāru un valdes locekli Viktoru Ziemeli saistībā ar apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu tiesai.

10 dienu laikā var pieprasīt pilnu spriedumu, tad par to varēs iesniegt apelācijas sūdzību 10 dienu laikā no pilna sprieduma sagatavošanas dienas.

Rimšēvičs uzreiz pēc sprieduma pasludināšanas, pirms atstāt tiesas zāli, uz žurnālistu jautājumu, vai viņš pārsūdzēs spriedumu, atbildēja: "Noteikti."

Lai šo pirmās instances lēmumu pārsūdzētu, būs jālūdz tiesai sagatavot pilno spriedumu. Tas jāsagatavo 14 dienu laikā, taču tiesa šo laiku var pagarināt līdz pat pusgadam. Pēc tā saņemšanas spriedumu varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.