Valsts kontroles publiskais aicinājums sabiedrībai iesaistīties revīzijas objektu identificēšanā ir guvis lielu atsaucību un rezultātā rosinājis revidentus paplašināt plānotās revīzijas apjomus, par ko Valsts kontrole pateicas ikvienam informācijas sniedzējam.

Konkrētajā revīzijā Valsts kontrole pievēršas tādiem objektiem, kas uzbūvēti par ES fondu finansējumu un Valsts kases izsniegtu aizņēmumu. Ar šādiem infrastruktūras objektiem tiek saprasti stadioni, peldbaseini, skolas un citi objekti, kuri jau sākotnējā posmā acīmredzami nevarēja tikt uzskatīti par ilgtspējīgiem. Kopumā Valsts kontrole saņēmusi vairāk nekā 200 ierosinājumu, kuru rezultātā revidējamo pašvaldību loks paplašināts ar divām pašvaldībām.

Raidījumā Pēcpusdiena Valsts Kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins skaidro, par ko saņemti ziņojumi un kuros novados varētu būt pārbaudes.

Viedokli izsaka Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis un biedrības "Jelgavas attīstībai" priekšsēdētājs Jānis Āboliņš.