Valsts robežsardze nepieciešamības gadījumā ir gatava atvairīt jebkāda veida provokācijas. Tā, reaģējot uz Krievijas algotņu grupējuma „Vagner” pēdējā laika aktivitātēm Baltkrievijas teritorijā, šodien, 31. jūlijā, pēc tikšanās ar robežsardzi Latvijas Radio norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Savukārt Latvijas robežas sargi atzīst, ka eskalācijas iespējamību no Krievijas un Baltkrievijas pilnībā izslēgt nevar.

Nelegālo robežas šķērsotāju skaits no Baltkrievijas puses nemazinās. Vien šajā mēnesī uz Latviju nelikumīgi mēģinājuši tikt vairāk nekā 800 personas. Kopumā šogad novērsti jau vairāk nekā 5000 personu mēģinājumi, liecina robežsardzes dati.

Situācija uz robežas draud pasliktināties arī Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" pēdējo nedēļu aktivitātīšu dēļ Baltkrievijā. Polijas valdības rīcībā esošā informācija liecina, ka "vāgnerieši"" devušies Suvalku koridora virzienā. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs norādīja, ka arī Latvija gatavojas dažādiem scenārijiem.

Valsts austrumu robežu aktīvi uzrauga robežsargi, kas atzīst, ka Latvija atrodas ģeogrāfiski sarežģītā situācijā, jo robežojas ar abām agresīvajām valstīm. Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Guntis Pujāts sabiedrību mierina, ka apdraudējumu valstij būtiski mazina dalība Eiropas Savienībā un NATO.

Lai redzētu aktuālo situāciju uz robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 8. augustā plāno apmeklēt Latvijas austrumu robežu.