Finansējums vēža ārstēšanai ir nepietiekams un gadu no gada trūkst līdzekļu jaunu un efektīvu zāļu apmaksai. Tā, uzsākot kampaņu "Vēzis jāuzvar", Latvijas Radio sacīja pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” vadītāja Gunita Beŗke. Par hronisku naudas trūkumu onkoloģijā liecina palīdzības lūgumi ziedošanas platformā kopumā miljons eiro apmērā. Organizācijas vadītāja aicina mainīt uzskatu, ka vēzis ir neārstējams un valdībai lūdz atrast papildus 28 miljonus eiro jaunu zāļu iekļaušanai apmaksājamo medikamentu sarakstā nākamajā gadā.

Šogad vairāk nekā divsimt vēža pacientu draud palikt bez valsts apmaksātas medikamentozās terapijas, jo piešķirtā nauda ir beigusies. Lai saglabātu stabilu ārstniecības nepārtrauktību, papildus ir nepieciešami 10 miljoni eiro šim gadam.

Par vēža ārstēšanai nepieciešamo finansējumu plašāk stāsta Sondra Zaļupe, melanomas paciente, melanomas pacientu atbalsta biedrības "Soli priekšā melanomai" pārstāve.

Vai būs iespējams rast papildus nepieciešamo finansējumu, vērtē Veselības ministrijas ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka.