Vairāki tūkstoši cilvēku pirmdien gājuši bojā zemestrīcē, kas šonakt nodarīja plašus postījumus vairākos reģionos Turcijā un Sīrijā. Dabas stihijā ir sagrauti tūkstošiem dzīvojamo ēku, zem kuru drupām varētu atrasties daudzi izdzīvojušie. Tādēļ katastrofas skartajos rajonos visu dienu turpinās nemitīgi glābšanas un meklēšanas darbi. Sagaidāms, ka bojāgājušo skaits pieaugs.

Spēcīga 7,8 magnitūdas spēcīga zemestrīce šonakt pārsteidza Turcijas dienvidaustrumus. Stihijas rezultātā vairākās pilsētās pilnībā vai daļēji sagrautas tūkstošiem ēku, kurās atradās tūkstošiem cilvēku. Zemestrīces epicentrs atradās zem Pazardžikas pilsētas Kahraman-marašas provincē, bet pazemes grūdieni nodarījuši nopietnus postījumus arī vairākās blakus provincēs.

Zemestrīce nodarījusi milzīgus postījumus arī Sīrijas rietumos un ziemeļos esošajās provincēs. Kopumā bojā gājuši teju 1800 cilvēku. Turcijā miruši aptuveni tūkstoš cilvēku. Teju 800 mirušo ir arī Sīrijā. Izdzīvojušie stāsta, ka tik spēcīgu zemestrīci viņi savā dzīvē nav pieredzējuši.

Turcijā zemestrīces nav reta parādība, taču šī ir viena no lielākajām valsts vēsturē. To intervijā Latvijas Radio norādīja arī Latvijas Universitātes Ģeoloģijas nodaļas vadītājs, ģeoloģijas zinātņu doktors Jānis Karušs.

Patlaban Latvijas vēstniecības Turcijā rīcībā nav informācijas par Latvijas valstspiederīgajiem, kas būtu cietuši zemestrīcē Turcijā vai kuriem būtu nepieciešama konsulārā palīdzība.

Par pieredzēto Turcijā stāsta Ingrīda Gjuneja, kura dzīvo Turcijas pilsētā Adanā.