Raidījumā Piespēle saruna ar vieglatlēti Anitu Kažemāku (attēlā), kas nule kā izpildījusi olimpisko normatīvu startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs un un ir tikai ceļā uz savu slavas olimpu. Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins komentē savu devumu un izlases spēli kopumā nule kā aizvadītajā pasaules čempionātā hokejā. Olimpiskās spēles gaidot, atgādinām par mūsu leģendām. Veiksmi mūsdienu atlētiem vēl Dainis Kūla, 1980. gada Olimpisko spēļu čempions šķēpa mešanā. 

Latvijas hokejisti atgriezušies mājās no Maskavas pasaules čempionāta ar izcīnītu 13. vietu, septiņās spēlēs izlase tika pie viena panākuma - pret Kazahstānu, kas ļāva saglabāt vietu elites grupā arī nākamajā gadā. Vārtsargs Elvis Merzļikins piedalījās piecās no septiņām spēlēm. Spēļu statistika liecina, vidēji ielaista 2,91 ripa, atvairījis 91,22% metienu, Merzļikins izcēlās ar vairākām žilbinošām epizodēm un akrobātiskajiem špagata elementiem. Pats nebija priecīgs, ka tā saucamajos “bullīšos” nepārliecināja.

Anita Kažemāka pievienojusies tiem 11 vieglatlētiem, kas jau izpildījuši RIO normatīvu. Maratonā sievietēm Latvijai ir trīs kvotas un visas jau aizpildītas, kā pēdējā normatīvu izpildīja Anita Kažemāka nule kā notikušajā Rīgas “Lattelekom” maratonā. Pēc sasniegtajiem rezultātiem pirmais numurs ir Jeļenai Prokopčukai, otrais Ilonai Marhelei, bet trešais Anitai. Taču uz trešo pozīciju kandidē arī amerikāniete ar Latvijas pilsonību. 11.jūlijs ir pēdējā diena, kad iespējams izcīnīt ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm Brazīlijā.

Vairāk stāsta 25 gadus gadus vecā sportiste Anita Kažemāka, kas nākusi no Preiļiem, sākusi kā soļotāja, savulaik iespaidojoties no kāda mūsu olimpiskā sudraba laureāta.

RIO olimpiskās spēles gaidot, turpinām iepazīstināt ar mūsu leģendām un šoreiz Gunārs Jākobsons un sarunu aicinājis vieglatlētu Daini Kūlu.

57 gadus vecais Kūla dzimis Tukumā, tomēr lielāko dzīves daļu pavadījis Ventspilī. Šķēpa mešanā trenējies pie Māra Grīvas, 1978. gadā uzvarēja PSRS junioru čempionātā un jau pēc diviem gadiem 1980. gada Maskavas vasaras olimpiskajās spēlēs ieguva zelta medaļu šķēpmešanā, pēc trim gadiem ieguva bronzas godalgu pasaules čempionātā vieglatlētikā Helsinkos, tad sekoja rokas trauma.

Pēc Latvijas valstiskuma atjaunošanas atbalstīja Latvijas olimpisko kustību, joprojām piedalās veterānu sacensībās un izcīnījis godalgas pasaules un Eiropas senioru čempionātos. Kopš Dainis Kūla izcīnīja olimpisko zeltu, Ventspilī notiek "Olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas kausa izcīņas sacensības šķēpa mešanā".