Raidījumā Pievienotā vērtība interesējamies par uzņēmumiem, kas ir biržā. Vai to nostāja Ukrainas karā ietekmē uzņēmumu dzīvi un arī akciju cenu.

Viņi pelna no ukraiņu asinīm – tā par starptautiskajiem uzņēmumiem, kas turpina darbu Krievijā bieži saka sociālajos tīklos. Un ir spiediens uzņēmumiem nepalikt neitrāliem, tā teikt - lai karš dara ko grib, man ka tik nopelnīt. Arī daudzi Latvijas uzņēmumi savu nostāju pauduši un liela daļa – ne tikai ar vārdiem, bet aŗī ar pavisam reālu palīdzību. 

Biržā kotētu uzņēmumu nostājas paušana attiecībā pret Krievijas sākto karu Ukrainā izpaužas dažādos veidos – Krievijas tirgus pamešana, publiski pausts nosodījums vai arī lēmums nesadarboties ar Krievijas uzņēmumiem. Kā un vai nostājas paušana ietekmē biržas emitentu akcijas, to biznesa rādītājus?

Vēl arī saruna ar Valsts ieņēmumu dienesta vadītāju Ievu Jaunzemi. Viņa atklāj, ka gada ienākumu deklarācijas cilvēki šogad iesnieguši ļoti strauji un arī iesniedzēju skaits krietni pieaudzis. No gandrīz 700 tūkstošiem deklarāciju parādā valstij ir vien 33 tūkstoši. kādas ir biežākās kļūdas un problēmas?