Minhenē 1994.gada 1.martā notiek kulta grupas „Nirvana” koncerts. Neviens no tā apmeklētājiem pat neiedomājās, ka šī Eiropas koncerttūres uzstāšanās grupai kļūs par pēdējo.

Grupu „Nirvana” dibināja divi skolas laika draugi Kurts Kobeins un Krists Novoseliks. Pirmais bija grupas vokālists, bet Krists spēlēja basģitāru. Kurts Kobeins, vēloties dibināt grupu, iedevis skolasbiedram savu demo ierakstu, taču bija jāpaiet trim gadiem, līdz nākamais grupas basists bija aplaimojis ierakstu ar noklausīšanos. Tad arī abi nolēma veidot grupu, piesaistot bundzinieku.

Tiesa, pirmie centieni nodibināt grupu izgāzās un tikai mainot buņģierus citu pēc cita, beidzot grupa bija nodibināta. Neveicās gan arī grupas nosaukuma meklējumiem, izmēģināja vairākus, līdz meklējumi 1988. gadā vainagojās ar nosaukumu „Nirvana”. (Nirvāna – indiešu reliģijas un filozofijas jēdziens, kas apzīmē pilnīga miera un laimes stāvokli, ko sniedz saplūsme ar dievišķo).

Par šo nosaukumu Kobeins teica: “Es gribēju nosaukumu, kas ir tāds jauks un skaists, nevis tāds, kāds piestāvētu pankmūzikas grupai.”

Kurtam Kobeinam patika miksēt smagās mūzikas skanējumu kopā ar popu. Viņš ir teicis, ka grib, lai viņa mūzika daļēji skan kā „Led Zeppelin: , bet daļēji arī kā pankroks un pa daļai arī kā popmūzika. Grupa bija izveidojusi skaņu, kas balstījās uz dinamiku un kontrastiem. Bieži dziesmās bija dzirdami pieklusināti panti un skaļi, smagi piedziedājumi.

Savukārt par dziesmu vārdiem runājot, tos, Kobeins bieži sarakstīja tikai dažas minūtes pirms iešanas ierakstu studijā. Viņš esot teicis, “kad es rakstu dziesmu, vārdi ir pati nesvarīgākā daļa. Vienā dziesmā es varu dziedāt par trim dažādām lietām un dziesmas nosaukums var nenozīmēt vispār neko.”

„Nirvana” piedzīvoja negaidītu veiksmi ar savu otro albumu „Nevermind”. Nirvanas pēkšņie panākumi plaši popularizēja alternatīvo rokmūziku. Medijos Kobeinu dēvēja par jaunās paaudzes oratoru un grupu „Nirvana” par šīs paaudzes karognesēju. Starp citu Kobeina muzikālos centienus spēcīgi un paliekoši ietekmējuši „The Beatles”, viņa tante Mari atceras, ka viņš divu gadu vecumā ir dziedājis līdzi dziesmai „Hey Jude: . Kobeins atzīst, ka viņam ļoti patīk Džons Lenons. Tīņu gados viņš bija Kobeina elks.

Strauji pieaugusī slava, haotiskās koncertturnejas, neatslābstošā fanu un plašsaziņas līdzekļu ievērība (milzīga uzmanība tika veltīta K. Kobeina laulībai ar rokmūziķi Kortniju Lovu (Courtney Love), abu narkotiku patēriņam un gaidāmajam ģimenes pieaugumam) saasināja Kobeina depresīvo noskaņojumu, veicinot narkotiku atkarību, kā arī domstarpības un atsvešinātību ar pārējiem grupas dalībniekiem, kas savukārt deva iemeslu baumām par grupas izjukšanu.

Tomēr, 1994. gada sākumā grupa devās koncerttūrē pa Eiropu.  „Nirvanas” pēdējais koncerts 1. martā notika Vācijā, Minhenē. Jau pēc dažām dienām 4. martā Kobeina sieva Kortnija Lova atrada Kurtu Kobeinu guļam bezsamaņā savā viesnīcas numurā, un viņš tika nogādāts slimnīcā. Ārsti presei pavēstīja, ka Kobeins ir lietojis recepšu medikamentus kopā ar alkoholu. Pēc šī notikuma grupas koncerttūre tika atcelta. Turpmākajās nedēļās pastiprinājās Kobeina atkarība no heroīna. Viņu pārliecināja, ka jāmeklē palīdzība un jāpiesakās rehabilitācijas centrā.

Taču nepavadījis pat nedēļu rehabilitācijas iestādē, Kobeins pārrāpās pāri iestādes nožogojumam un aizbēga. Viņš aizlidoja atpakaļ uz Sietlu. Vēl pēc nedēļas, 1994. gada 8. aprīlī, Kobeins tika atrasts miris no šautas brūces galvā savās mājās Sietlā.

Grupas līdera nāve kļuva par „Nirvana” darbības, bet ne slavas beigām. 1994. gada nogalē lielu ievērību guva grupas albums „MTV Unplugged in New York”. 2014. gadā „Nirvana” uzņemta Rokenrola slavas zālē.