1960. gada Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas sesijā padomju delegāciju vadīja pats toreizējais PSRS līderis Ņikita Hruščovs. Viņa kolorītie izgājieni sesijas laikā izpelnījās vispārēju ievērību, bet jo sevišķi notikums 1960. gada 12. oktobrī, kad padomju līderis esot laidis darbā kurpi.

Padomju Savienības līderis Ņikita Hruščovs daudziem palicis atmiņā ar savu impulsīvo raksturu un spilgtām izpausmēm, taču, jādomā, populārā līmenī nekas nepārspēj sižetu par „Hruščova kurpi”. Proti, ļoti daudzi visā pasaulē ir pārliecināti, ka 1960. gada 12. oktobrī Padomju Savienības kompartijas ģenerālsekretārs Hruščovs, tobrīd vadīdams delegāciju Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālajā asamblejā Ņujorkā, uzstāšanās laikā ar kurpi klapējis pa asamblejas tribīni. Kad pirms desmit gadiem pirmoreiz piedāvāju klausītāju uzmanībai stāstu par šo notikumu, pieminot arī versijas, kas apšauba šādu ālēšanos visas pasaules priekšā, saņēmu vairākas vēstules, kuru autori apgalvoja, ka savām acīm redzējuši šo skatu kinohronikas kadros. Līdzīga satura komentāri neiztrūkstoši parādās pie visām tīmekļa publikācijām par šo tēmu, bieži vien arī papildināti ar sazvērestības teorijām par to, ka nezināmi spēki cenšoties šo faktu no vēstures izdzēst.

Laikam gan jāsāk ar izdevuma The New York Times 1960. gada 13. oktobra numuru, kurā ievietots plašs materiāls par padomju līdera izdarībām kā Apvienoto Nāciju plenārsēžu zālē, tā ārpus tās. „Hruščovs dauza galdu ar kurpi” – pauž virsraksts avīzes pirmajā lappusē. Nākamajā atvērumā skatāma arī fotogrāfija, kurā padomju līderis redzams sēžu zālē, un viņam priekšā uz galda, patiešām, kurpe. Kā norāda The New York Times, apavu pasaules komunisma līderis laidis darbā brīdī, kad Filipīnu delegācijas vadītājs Lorenco Sumulongs, izsakoties par Padomju Savienības iesniegto rezolūcijas projektu „Par neatkarības piešķiršanu kolonizētajām zemēm un tautām”, paziņojis, ka līdzīgu attieksmi būtu pelnījušas arī tautas Austrumeiropā, kurām pilsoniskās un politiskās brīvības laupījusi Padomju Savienība. Saprotams, tas izsaucis sašutuma vētru aiz padomju delegācijas galda. Minētajā rakstā apgalvots, ka Hruščovs kurpi novilcis vēl otrreiz – kad debatēs uzstājies ASV valsts sekretāra vietnieks Frensiss Vilkokss.

Klaudzināšanu pa galdu ar kurpi savos memuāros vienā teikumā piemin arī pats Ņikita Hruščovs, gan apgalvojot, ka tas esot noticis Spānijas pārstāvja uzstāšanās laikā. Savukārt toreizējais padomju ārlietu ministrs Andrejs Gromiko savās atmiņās raksta, ka ar kurpi klapēts tad, kad uzstājies britu premjerministrs Moriss Makmilans. Un situāciju ar kurpi apstiprina vēl viens aculiecinieks – Hruščova personiskais tulks Viktors Suhodrevs.

Tajā pašā laikā amerikāņu vēsturnieks Viljams Taubmans, kura apjomīgais darbs „Hruščovs un viņa laikmets” izdots arī latviski, savā 2003. gadā "The New York Times" publicētajā rakstā atsaucas uz žurnāla Life fotogrāfu Džonu Longārda, kurš apgalvojis, ka Ņikita Sergejevičs kurpi tikai vicinājis, bet nav ar to sitis pa galdu. Taubmana rakstā minēta arī versija, ka kurpi padomju līderis neesot vilcis nost pats – tā viņam nomukusi sēžu zālē, pēc tam viņam to pienesuši, taču korpulentā auguma dēļ kompartijas ģenerālsekretārs to nav varējis tūdaļ uzvilkt. Lai nu kā, neapšaubāmi, apavs bijis uz galda, un, vērojot citus hronikas kadrus, kuros Hruščovs redzams pa šo pašu galdu nikni dauzot ar dūrēm, nenākas īpaši šaubīties, ka konkrētajā gadījumā sists arī ar kurpi. Taču, kā atzīst praktiski visi autoritatīvie avoti – sists pa galdu sēžu zālē, bet ne jau pa Apvienoto Nāciju tribīni. Bieži atrodamais fotoattēls, kurā Hruščovs redzams šai tribīnē ar kurpi rokā, ir nepārprotama montāža.