Šodien dzimšanas dienu svin viens no spilgtākajiem Holivudas komiķiem, cilvēks, kurš pazīstams ar savu ļoti izteikti enerģisko un komisko aktierspēli, ķermeņa valodu un mīmiku. Aktieris Džims Kerijs ir dzimis 1962 gada. 17. janvārī.

 

Džeimss Jūdžins Kerijs jeb Džims Kerijs dzimis 1962. gada 17.janvārī Ņūmārketā, Ontario provincē, Kanādā, kā jaunākais bērns četru bērnu ģimenē. Viņam ir brālis Džons un divas māsas – Patrīcija un Rita. Džima mamma bija mājsaimniece, kamēr tēvs kā grāmatvedis un džeza mūziķis ar savu darbu spēja nodrošināt to, ka zēns varēja augt vidusmēra kanādiešu ģimenē.

Starp citu, Kerijs jau kopš bērnu dienām esot bijis ļoti ekstraverts un bijis gatavs uzstāties ikvienam, kurš tikai bija gatavs zēnam pievērst uzmanību. Bet skolas gados izmantojis katru brīvu brīdi, lai klasesbiedriem uzstātos ar “stand up” priekšnesumiem.

Tomēr, kad nākamās Holivudas zvaigznes tēvs zaudēja darbu, visa dzīve sagriezās kājām gaisā. Ģimene pārvācās uz dzīvi treilerī, bet Džims 15 gadu vecumā bija spiests pamest skolu, sameklēt darbu, lai varētu sniegt atbalstu ģimenei. Vēlāk gan viņš atgriezies skolas solā un pabeidzis mācības, tomēr augstskolas diploma aktierim nav, jo viņam nācās strādāt pilna laika darbu, lai varētu palīdzēt ģimenei, izdzīvot pats un vēl parūpētos par māti, kura sirga ar hronisku slimību.

Tas bija laiks, kad Kerijs aktīvi cīnījās, lai gūtu popularitāti, veidojot savu komiķa karjeru “stand up” komēdijās, kas sākotnēji esot bijušas diezgan briesmīgas. Savukārt viņa tēvs aktīvi iesaistījās dēla reklamēšanas pasākumos. Viņš vadāja topošo aktieri uz Toronto, bija klāt Kerija debijām dažādos komēdiju klubos. Tā kā panākumus gūt neizdevās, tas krietni apslāpēja Džima ticību paša spēkiem.

Laikam ejot jaunais censonis tomēr neapstājās un lēni un pārliecinoši virzījās tuvāk saviem mērķiem – kļūt par izcilu aktieri un komiķi.

Pēc ilgām un pamatīgām pūlēm viņu reiz pamanīja komiķis Rodnijs Dengerfilds, kurš aizveda Keriju uz Lasvegasu. Vēlāk viņš pārcēlās uz Holivudu, uzsākot darba gaitas un jau 1982. gadā pirmo reizi parādījās uz lielajiem ekrāniem. Viņa uzvaras gājiens gan sākās krietni vēlāk, kad 1994.gadā aktieris nofilmējās tādās populārās filmās, kā “Eiss Ventura: Zvēru detektīvs”, “Maska” un “Stulbs un vēl stulbāks”.

Filma "Stulbs un vēl stulbāks" ar 16 miljonus dolāru lielu budžetu pasaules tirgū nopelnīja 246 miljonus, bet "Maska" – 230 miljonus dolāru.

Šīs filmas uzlikušas aktierim zīmogu, proti, viņš kļuva pazīstams ar savu ļoti izteikti enerģisko un komisko aktierspēli, ķermeņa valodu un mīmiku. Tieši tas ierindojis viņu Holivudas populārāko un pieprasītāko aktieru sarakstā.

Tiesa, pēdējos gados Džims Kerijs nav parādījies Holivudas grāvējos, toties ir izskanējušas ziņas, ka viņš tagad pievērsies glezniecībai. Pats aktieris teicis: “Kad es tiešām daudz sāku gleznot, es biju tik ļoti aizrāvies, ka manās mājās sāka trūkt vietas. Visur atradās gleznas.”

Izrādās, ka aktieris sācis gleznot, mēģinot sadziedēt salauztu sirdi, jo diezgan skaļi Džima Kerija vārds izskanēja 2015. gadā, kad dzīvi pašnāvībā beidza viņa draudzene Katriona Vaita, ar kuru viņš tikai pirms nedēļas bija izšķīries. Vaitas ģimene vēlāk uzsāka tiesas prāvu, vainojot slaveno komiķi, ka tieši viņš bijis tas, kurš pamudinājis Katrionu iedzert liktenīgo medikamentu devu. Pāris gadu vēlāk tiesa attaisnoja Džimu Keriju apsūdzībā par to, ka viņš būtu līdzvainojams bijušās draudzenes nāvē.

Un vēl, 2018.gadā komiķis tviterī publicēja ierakstu, paziņojot, ka viņš dzēš savu ”Facebook” lapu, jo šis sociālā tīkla flagmanis pelnot ar Krievijā radītu viltus ziņu izplatīšanu. Jāpiebilst, ka aktieris arī nolēma pārdot savas ”Facebook” akcijas, turklāt mudināja savam piemēram sekot arī citus “Facebook” lietotājus un akcionārus.