22. maijā dzimšanas dienu svin britu modele un aktrise, kuru mēdz dēvēt par Mis šokolāde, Melnā pantera un Nakts karaliene. Naomi Kempbela pasaulē nākusi 1970. gadā.

„Mans skaistums kompensē manu raksturu. Gluži kā kaķim,” tā par sevi teikusi modele un aktrise Naomi Kempbela.

Londonā dzimušās sievietes dzīslās rit afrojamaikiešu asinis, taču no tēva puses saskatāmi arī ķīniešu gēni. un iespējams, ka neparastie raduraksti ir arī viena no modeles panākumu atslēgām, lai arī bērnībā tumšā ādas krāsa Naomi sagādājušas pamatīgas galvassāpes un pārdzīvojumus, jo tas bija laiks, kad visi bija pieradušie pie eiropiešu sejas standartiem. Un tomēr tieši Naomi izdevies modes pasauli padarīt krāsaināku.

Naomi jau kopš bērna kājas esot bijusi ļoti nešpetna, un viņas spēja panāks sev vēlamo rezultātu izpaudusies gan ģimenē ar mammu un patēvu, jo īsto tēvu Kempbela neatceras, gan ar skolas biedriem. Neviens bērns neesot gribējis piedzīvot Naomi dusmu lēkmi vai skandālu, tāpēc esot klausījuši Naomi uz vārda, līdz ar to topošā modele uzskatījusi, ka pēdējais vārds piederēs tieši viņai.

Modeles karjeras sākums bijusi absolūta nejaušība, kad modeļu aģentūras “Elite” pārstāve Beta Bolda pilsētas parka “izvilka lielo lozi”, piedāvājot tumšādainajai meitenei ar savdabīgajiem sejas vaibstiem piedalīties fotoprovēs. Bildes izdevās un meitene, kura bija domājusi kļūt par dejotāju, uzsāka ceļu uz pasaules slavu, kļūstot par pirmo melnādaino modeli, kura rotājusi franču un angļu modes žurnāla “Vogue” un žurnāla “Time” vākus, kas iepriekš bildēs bija izcēluši vienīgi aristokrātisko bālumu.

Jo augstāk melnādainā princese kāpa pa karjeras kāpnēm, jo kaprīzāka un neciešamāka viņa kļuva: neierašanās laikus uz fotoesesijām, pēkšņā līgumu laušana, dārgu tērpu plēšana kļuva par modeles ikdienu. Šķita, ka drīz nebūs neviena, kurš gribētu strādāt ar kaprīzo zvaigzni un karjerai pienāks gals, tomēr nebūt nē. Naomi joprojām bija pieprasīta modele, kurai skaistuma dēļ piedeva daudz ko.

Kamēr dizaineri griezuši zobus, lai izteiktu kārtējo piedāvājumu Naomi, melnā princese iemēģināja savu ceļu mūzikas pasaulē un izmēģināja savus spēkus kino industrijā, filmējoties kopā ar Madonnu, Stalloni, Vūpiju Goldbergu.

Arī mīlas dzīve modelei un aktrisei bijusi trauksmaina. Viņas pielūdzēju vidū ir bijušas tādas slavenības, kā aktieris Roberts de Niro, U2 dalībnieks Adamss Kleitons, bokseris Maikls Taisons, F-1 komandas kapteinis Flavio Biatore.

Naomi iemīloties ātri un pieķeroties ar visu sirdi un dvēseli izredzētajam. Kaislīgākās un vienlaikus Naomi nomierinošākās attiecības bijušas ar spāņu dejotāju Hoakinu Kortes. Tiesa mierīga Naomi bijusi līdz brīdim, kad pieķērusi mīļoto viņu krāpjam…

Lai kādi sarežģījumi un konfliktsituācijas ir gadījušies viņas ceļā, Naomi tomēr ir un paliek sieviete, kura alkst ģimenes un cīnās ar saviem demoniem, ārstējoties dusmu terapijā, tāpat regulāri apmeklējot terapeitus, lai atbrīvotos no narkotiku atkarības, ko, protams, ietekmējis smagais modeles darbs, kas prasījis gan spēku gan nervus.

Naomi Kempbela pati teikusi šādus vārdus: “Esmu sieviete, nevis tikai žurnāla vāciņš!”