1975. gada 22. septembrī radikāle Sāra Džeina Mūra nesekmīgi mēģina nogalināt ASV preizdentu Džeraldu Fordu.

Sāra Džeina Mūra ir amerikāniete, kura centās noslepkavot tā brīža Amerikas prezidentu Džeraldu Fordu, tiesa viņa nebija pirmā sieviete, kura to centās paveikt. Vien septiņpadsmit dienu pirms Sāras Džeinas mēģinājuma, 5. septembrī prezidents par mata tiesu izvairījās no slepkavības mēģinājuma, kad Lineta Fromme tēmēja ieroci prezidenta virzienā. Slepenā dienesta aģentam izdevās atentātu novērst. Nākamais mēģinājums nogalināt prezidentu bija 1975. gada 22. septembrī un to paveikt centās Sāra Džeina Mūra, kura pasaulē bija nākusi 1930 gadā Čārlstonā, Rietumvirdžīnijā, Amerikas Savienotajās Valstīs dievbijīgā kristiešu ģimenē kā viena no pieciem bērniem.

Viņai bija visnotaļ parasta bērnība, kas aizritēja kristīgā gaisotnē, skolas laikā Sāru Džeinu apkārtējie sauca par klusu un paklausīgu meiteni, kuru aizrāva mūzika un teātris, viņa piedalījās skolas teātra pulciņa uzvedumos. Pieaugot Sāra Džeina izmācījās par medmāsu, bet esot strādājusi arī par grāmatvedi. Pēc tam, kad Sāra Džeina bija kļuvusi par daudzbērnu  mammu, kura  piedzīvojusi vairākas šķiršanās, viņa sāka praktizēt jūdaismu, iesaistījās organizācijā „Cilvēki trūkumā” un darbojās arī kā informatore federālās izmeklēšanas dienestā jeb FBI, kur viņa bija izturējusi novērtēšanu un atzīta par valstij drošu personu.

Tikmēr Sāra, cerībā uz pārmaiņām bija pievienojusies radikāļiem un rezultātā viņas prātā dzima doma, ka, lai kaut kas mainītos, ir nepieciešama vardarbība. Viņai radās doma, ka jānogalina prezidents. Neraugoties uz to, ka vien septiņpadsmit dienu iepriekš Linetai Frommei tas nebija izdevies, Sāra bijusi apņēmības pilna.

22. septembrī viņa stāvējusi pūlī Sanfrancisko, kas ielas pretējā pusē viesnīcai gaidīja no tās iznākam prezidentu Džeraldu Fordu. Brīdī, kad prezidents iznācis no viesnīcas, Sāra atradusies vien 12 metru attālumā no mērķa, viņa raidīja šāvienu, bet tas nebija precīzs. Vēlāk atklājās, ka pie vainas bijusi steiga un neuzmanība,  viņa izmantoja ieroci, ko iegādājusies vien tās pašas dienas rītā un nebija to pārbaudījusi. Kad Sāra pacēla ieroci vēlreiz, viņas roku satvēra bijušais jūras kājinieks Sipls, kurš izglāba prezidentu nu jau pa otram lāgam viena mēneša laikā. Kā pats glābējs vēlāk stāstīja, kad pamanījis ieroci izšaujam, meties sievietes virzienā, satvēris roku un otrs šāviens rikošetā ķēra netālu esošo 42 gadus veco taksometra vadītāju Džonu Ludvigu, kuram pēc ievainojuma izdevās izdzīvot.

Tiesnesis, kurš sprieda Mūrai sodu, teicis, ka Fordu viņa būtu nogalinājusi, ja vien ierocis būtu pārbaudīts, viņa būtu trāpījusi nekļūdīgi. Prezidenta dzīvību glāba bojāts šaujamais. Mūra atzina vainu un viņai piesprieda mūža ieslodzījumu.

„Vai es atvainojos, ka mēģināju?” sacīja Mūra. „Jā un nē. Jā, jo esmu izšķiedusi visu savu atlikušo dzīvi, nē, jo nenožēloju, ka mēģināju, tobrīd tā šķita pareiza manu dusmu izpausme.”

Pēc 32 gadiem ieslodzījumā 2007. gadā varas iestādes Mūru atbrīvoja no cietuma. Otra slepkavības mēģinājuma veicēja Fromme atbrīvota divus gadus vēlāk, tikmēr prezidents Fords nomira gadu pirms Mūras atbrīvošanas.