1963.gada 24.novembrī naktskluba īpašnieks Džeks Rubī policijas, žurnālistu un vairāku miljonu televīzijas skatītāju priekšā nošauj Lī Hārviju Osvaldu. Par prezidenta Džona Kenedija slepkavību apcietinātais Osvalds no gūtajiem ievainojumiem mirst. Bet Džeks Rubī kļūst par sazvērestības teoriju centrālo tēlu.

 

Prezidenta slepkavība šokēja visas Amerikas Savienotās valstis. Bija daudz dažādu pieņēmumu, kāpēc Džons Kenedijs bija kļuvis kādam nevēlams. Tomēr skaidrs, ka prezidenta slepkavība, Lī Hārvija Osvalda nāve, Džeka Rubī aiziešana mūžībā salīdzinoši neilgi pēc Osvalda nošaušanas radīja augsni ārprātīgai nedrošībai. Ja slepkavības notiek televīzijas kameru priekšā un upuri ir valsts augstākās amatpersonas, valsts drošībā ir milzīgas problēmas. Visam punktu pielika arī Džona Kendija brāļa Roberta Kenedija slepkavība, kurai iespējams bija sakars arī ar brāļa nošaušanu Dalasā.

Lī Hārvijs Osvalds bija aizdomīga personība. Zināms, ka apjomīgajos materiālos, teorijās un leģendās par Džona Kenedija slepkavību, viņam it kā bija centrāla loma, kas itin labi varēja būt tikai dūmu aizsegs citām lietām. Džeks Rubī ļoti iespējams bija tāds pats aizsegs, jo oficiālā versija, ka ar gangsteriem saistītais Rubī vēlējās atbrīvot sabiedrību no prezidenta slepkavas, šķiet visai naiva.

Džeks Rubī pilnajā vārdā Džeikobs Rubenšteins pārvaldīja naktsklubu Dalasā. Zināms, ka viņam bija sakari ar organizēto noziedzību, tomēr atšķiras domas, cik šie sakari bijuši spēcīgi. Rubī pazina itāļu mafiozo, ar dažiem viņam bija ļoti ciešas saites. Viņš bija viesis Kubā, kur par viņu gādāja vietējās mafijas vadība, jo Rubī pārstāvēja nopietnu cilvēku intereses. Tomēr viņš nebija tik ietekmīgs, lai varētu uzskatīt, ka naktskluba īpašnieks spēlētu nozīmīgu lomu lielo vīru spēlē.

Kad pēc Kenedija slepkavības tika apcietināts Lī Hārvijs Osvalds, zināms, ka Džeks Rubī izlikās par laikraksta korespondentu un tika pirmajā preses konferencē. Viņam jau tad bija nodoms likvidēt Osvaldu, vienīgi policija viņu uz konferenci neveda. Zināms, ka Rubī bija sakari ar Dalasas policiju, kas nereti rodas, jo arī policisti ir pērkami un kriminālās pasaules elementi dalās ar informāciju. Kurš bija Rubī attiecību scenārijs, ir noslēpums. Kad 24. novembrī policija uz iztaujāšanu konvojēja Lī Hārviju Osvaldu, milzīgs daudzums žurnālistu, televīzijas kameru operatoru un klātesošo sekoja līdzi iespējamā slepkavas soļiem. Te pēkšņi, konvoja priekšā izlēca Džeks Rubī ar revolveri. Viņš nāvīgi ievainoja cilvēku, kuru tik ļoti visi gribēja iztaujāt par saistību ar prezidenta slepkavību.

Džeks Rubī policijas izmeklētājiem paziņoja, ka ideja nošaut Osvaldu radās tāpēc, ka viņš vēlējies pasargāt prezidenta atraitni no liecību sniegšanas Osvalda prāvā. Tāpat viņš uzskatīja, ka Osvalds nebija pelnījis dzīvot par savu noziegumu. Taču vēlāk Rubī arī izteicās, ka šādus argumentus viņam ieteica juristi. Patiesie motīvi, kāpēc Rubī izšķīrās par labu slepkavībai tā arī netika atklāti. Viņam bija plaušu vēzis pēdējā stadijā, un ne tik ilgu laiku pēc slepkavības Džeks Rubī pats nomira. Tomēr viņa dēļ pieauga sazvērestības teoriju skaits. Viena daļa apšaubīja Rubī motīvus, domājot, ka viņš likvidēja potenciālu liecību sniedzēju Osvaldu, otra teoriju daļa ir attiecināma uz Rubī kā pakalpojuma sniedzēju mafijai, jo viņš tāpat zināja par savu drīzo nāvi. Trešā uzskata, ka Rubī nenomira no vēža, bet gan viņu likvidēja. Pastāvēja uzskats, ka Rubī bija noslēdzošais posms, lai Kenedija slepkavību tā arī nekad neatklātu. Ja prezidenta nogalināšanu izplānoja kāds faktors A, tad šis faktors zināja citu faktoru B, kuru savukārt zināja Rubī. Bet tas nenozīmē, ka Džeks Rubī pazina īstos nozieguma veicējus. It kā pirms savas nāves viņš vēlējies atklāt ko vairāk izmeklēšanas komisijai, tomēr tas neizdevās. Rubī atteicās runāt Dalasā, jo tur sevi uzskatīja par nedrošībā esošu ieslodzīto. Viņa pārvešana uz Vašingtonu nekad nenotika, un līdz ar Rubī nāvi daudzas teorijas kļuva populārākas, bet taisnība attālinājās. Tā vēl joprojām nav atklāta Kenedija slepkavība, kurā liela daļa cilvēku vaino pašas ASV tiesībsargājošās iestādes.