1985. gada 7. augustā pasauli ieraudzīja kanādiešu puika Riks Dženests, kuram vēlāk bija lemts kļūt par modeli, kurš savu tetovējumu dēļ bija pazīstams kā „Zombijzēns".

2011. gada vasarā modes pasaulē sevi skaļi pieteica kanādiešu modelis Riks Dženests, kuru no citiem defilēt kāriem jaunekļiem atšķīra tetovējumi, kas klāja gan augumu, gan seju. To dēļ Riks ātri vien tika pie iesaukas "Zombie Boy" jeb zombijzēns. Lai gan tetovētais puisis atstājis skarbas un depresīvas personas iespaidu, viņa mamma Katerīna medijiem dēlu raksturojusi kā "klusu, mīļu un unikālu zēnu", kurš pasaulē nācis Kanādā, Monreālā, strādnieku ģimenē un audzis kā parasts puika, līdz 15 gadu vecumā viņam atklāja smadzeņu audzēju.

Ārsti Rika vecākiem nedeva lielas cerības, zēns ilgu laiku bija kritiskā situācijā un iespējams, tieši tajā brīdī, cīnoties par savu dzīvību, proti, esot uz robežas starp dzīvību un nāvi, Riks, paša vārdiem runājot kļuvis atkarīgs no nāves. Tā viņš uzsāka savdabīgu spēli ar nāvi darot to ar tetovējumu palīdzību. Pirmo tetovējumu viņš veica 16 gadu vecumā.

17 gadu vecumā pametis ģimenes ligzdu, puisis dzīvojis kā skvoteris, iecienījis pankkultūru un automazgātuvē sapelnīto naudu cītīgi tērējis pie sev uzticamā tetovēšanas mākslinieka Frenka Lūisa. Kad viņam jautāja, kāda īpaša ideja vai dzīves uzskats tiek caur Rika tetovēto ķermeni pausts, puisis vien noraustījis plecus un atbildējis, ka viņam tīkot zombiji un ka viņš vēlējies par tādu kļūt. Citi gan tur lasa ikviena cilvēka eksistenciālās bailes nāves priekšā un to, ka Dženests spējot tām paskatīties acīs, vai arī mūsdienu sabiedrības pagrimuma atspoguļojumu. Riks par šādiem komentāriem gan allaž esot noteicis, ka tās esot citu idejas par viņu, nevis viņa paša apgalvojumi.

Pasaules slavu viņš ieguva ar savu ekstravaganto izskatu: viņa ķermenis no galvas līdz kājām klāts ar daudziem tetovējumiem, pateicoties kuriem vīrietis atgādina skeletu. Dženesa vārds divas reizes ir ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā – kā lielākais skaits tetovējumu, kas attēlo kukaiņus (to ir 176), kā arī zīmējumi uz ķermeņa kaulu formā (tādu ir 139).

Zombijzēnu slavas saulītē izvilka Lady Gaga stilists un Parīzes modes nama radošais direktors Nikolā Formičeti, nejauši uzejot viņa profilu “Facebook” sociālajā tīklā. Kopš piedalīšanās Gagas video klipā, jaunā vīrieša dzīve piedzīvojusi pavērsienu viņš uzsāka modeļa gaitas un pozēja glancēto žurnālu fotosesijās.

Dzīvā zombija ķermeņa 90 % klāja tetovējumi – uz viņa ķermeņa redzamas ne vien cilvēka skeleta daļas un smadzenes, bet arī daži pūstoši orgāni, ādas lēveri un kukaiņi, kas to visu ar gardu muti vēlas notiesāt.

Zombijpuika lieliski apzinājies, ka liela daļa sabiedrības uzskata viņu par garīgi slimu. Riks, paša vārdiem, ir saprātīgi domājošs, racionāls un inteliģents cilvēks un allaž apgalvojis, ka pēc kļūšanas par Zombijpuiku ir kļuvis arī daudz laimīgāks un apmierinātāks ar dzīvi un cilvēkiem, jo beidzot jūtas viņš pats.

Protams, ka viņš bija paša radītā tēla ķīlnieks: garāmgājēji lūguši atļauju uz ielas nofotografēties ar Zombijpuiku, kas viņam tīri labi paticis. Bet, neiztrūkuši, protams, ir arī komentāri un jautājumi. Riks teicis, ka uz stulbiem jautājumiem ziņkārīgie arī saņem stulbas atbildes.

Jautāts, ko puisis iesāks vecumdienās, viņš atbildējis, ka tas viņu neuztrauc. Zīmīgi, bet dažas dienas pirms savas 33. dzimšanas dienas modes un mūzikas pasauli pāršalca ziņa, ka Dženests atrasts miris pie sava drauga mājas Monreālā. Viņa nāvi izraisījis smags galvas ievainojums pēc kritiena no trešā stāva balkona. Sākotnēji izskanēja versija, ka vīrietis izdarījis pašnāvību. Izmeklēšanā atklājās, ka vīrietis nāves brīdī bijis smagā alkohola reibumā. Gan Dženesta ģimene, gan arī menedžeris stingri noliedza pašnāvības iespējamību un arī vēlāk publicētie izmeklēšanas dokumenti liecina, ka viņa nāve, visticamāk, bijis negadījums.