1996. gada 7. septembrī Lasvegasā sašauj aktieri un reperi Tupaku Šakuru (Tupac Shakur), kurš dažas dienas vēlāk, 13. Septembrī, no gūtajiem ievainojumiem mirst.

Reperis. Aktieris. Aktīvists. Dzejnieks. Dumpinieks. Vizionārs. Lai gan viņa karjera ilga tikai piecus gadus, Tupaks Amaru Šakurs ir viens no populārākajiem māksliniekiem repa vēsturē, kurš ar vairāk nekā 75 miljoniem pārdotu ierakstu visā pasaulē iekļauts Ginesa pasaules rekordu grāmatā kā visvairāk jebkad pārdotais reperis. Liela daļa Šakura dziesmas ir par izdzīvošanu, rasismu, problēmām pasaulē un kariem.

Reperis piedzima 1971. gada 16. jūnijā Ņujorkā, Augšamanhetenā. Mamma bija melnādaino tiesību aktīviste un, dēlu gaidot, pabijusi arī cietumā. Piedzimstot zēnam, viņu nosauca Lezans Parišs Krooks, bet jau gada vecumā viņa mamma dēlam deva inku virsaiša vārdu Tupaks Amura Šakurs. Mamma pamatoja izvēli, sakot, ka vēlas, lai dēls apzinātos, ka ir daļa no pasaules kultūras.

Tupaka bērnība nebija spožākā, tā pagāja vardarbības ēnā. Kad zēns bija sasniedzis pusaudža gadus, viņi ar māti pārcēlās uz dzīvi Baltimorā, kur Tupaks Mākslu skolā apguva aktiermākslu, kļūstot par skolas populārāko jaunieti, pateicoties savām lieliskajām repošanas prasmēm. Tupaka repera karjera sākās deviņdesmito sākumā un, lai arī pirmo solo albumu „2Pacalypse Now” izdot nenācās viegli, tas ātri iekaroja klausītāju sirdis un ātri vien uznesa reperi slavas virsotnē. Zīmīgi, bet Tupaks bija viens no mūziķiem, kurš daudz runājis un pravietojis savu nāvi.

Tikpat strauji kā uzleca repa zvaigzne, tā izdzisa. Liktenīgajā 1996. gada 7. septembra vakarā Tupaks devās uz Maika Taisona cīņu Lasvegasā. Pēc cīņas dūres izvicināt bija iespēja arī Tupakam, kurš līdz ar saviem miesassargiem gandrīz sakāvās ar Orlando Andersonu, kurš pārstāvēja vienu no zināmākajām Kalifornijas bandām. Pēc šīs saķeršanās Tupaks miesassargu pavadīts ar savu melno BMW devās uz naktsklubu Lasvegasā, kur viņam bija paredzēt uzstāties. Ceļā uz naktslokālu, ap pulksten vienpadsmitiem vakarā Tupaka auto apturēja policija, jo tā brauca, atskaņojot pārāk skaļu mūziku. Kad policija reperi palaida tālāk, jau pārdesmit minūšu vēlāk blakus Tupaka mašīnai krustojumā pie sarkanā luksofora signāla blakus piebraucis balts kadiljaks, ko vadīja nezināma persona. Kadiljaka vadītājs atvēris logu un raidījis repera virzienā apmēram 11 šāvienu, no tiem četri trāpīja Tupakam – divas reizes krūtīs, rokā un augšstilbā. Viena no lodēm iekļuva repera plaušās.

Mediķi par Tupaka dzīvību cīnījās nesekmīgi, rezultātā sešas dienas vēlāk 1996. gada 13. septembrī, kas bija piektdiena, plkst 16:03 Tupaks nomira. Gadu pēc notikušā izmeklētāji sacīja, ka Tupaka slepkavība, iespējams, nekad netiks atrisināta, tikmēr repera fani pēc notikušā izplatīja vairākas teorijas, ka Tupaks patiesībā ir dzīvs, bet slēpjas. Par to pat sarakstīta grāmata.

Bet 16 gadus pēc savas nāves reperis uzstājās mūzikas festivālā "Coachella" atkal bija uz skatuves, proti viņa hologramma atskaņoja dziesmu, pēc kuras mirušā repera atveids, pametot skatuvi, sacīja: „Es vēlos pateikties par mīlestību visu šo gadu garumā.”

Šakura hologramma izsauca neviennozīmīgu reakciju. Kāds fans apgalvoja, ka tas ir "nepareizi tik daudzos līmeņos", taču bija sastopamas arī pozitīvas reakcijas. "Tas ir lieliski," vēstīja kāds tvīts. "Es taču jums visiem teicu, ka Tupaks nav miris!" bija teikts citā tvītā.