1989. gada 8. septembrī Zviedrijā pasauli ieraudzīja dīdžejs, kuram bija īsa, bet ļoti spilgta karjera. Lai arī pasaulē viņš nāca vārdā Tims Berlings (Tim Bergling), pasaule viņu zina kā dīdžeju un mūziķi Avicii.

Mūziķis, dīdžejs un mūzikas producents Avicii piedzima 1989.gada 8. septembrī Zviedrijā, vecāki viņam deva vārdu Tims Berlings. Bērnību vadot  Stokholmā, jau astoņu gadu vecumā viņš vecāku mājās sācis eksperimentēt ar mūzikas miksēšanu. Iedvesmojoties no sava brāļa, kurš arī bija dīdžejs, Tims nolēma iet profesionālu dīdžeja ceļu un jau pusaudžu gados pieņēma skatuves vārdu Avicii. Kā pats skaidrojis, tad Avicii nozīmē elles zemāko līmeni un, pēc dīdžeja domām, tas esot forši.

Budismā Avicii nozīmē elles zemāko līmeni, sanskritā tas nozīmē „bez viļņiem”, saskaņā ar budismu uz Avicii nosūtītie var atdzimt. Tims Berlings nebija budists, viņam vienkārši liecies, ka vārds Avicii skan un izklausās forši. Un viņa vārds jau pavisam drīz tika piesaukts itin bieži. Pirmos panākumus viņš 2011. gadā ar singlu „Levels”, pāris gadu vēlāk viņš izdeva savu debijas albumu, kura galvenais singls „Wake me up” izraisīja pamatīgas diskusijas mūzikas zinātāju vidū, jo Avicii pamanījās iepludināt kantrī un folku elektroniskajā deju mūzikā. Un tieši šī dziesma viņu pacēla slavas augstumos. Avicii bija iespēja strādāt ar Madonnu un saviem elkiem „Coldplay” un Leniju Kravicu. Avicii vārds bija kļuvis par zīmolu. Vienlaikus slavai dīdžeju vajāja veselības problēmas, 2013. gadā viņš tūres laikā Ņujorkā nonāca slimnīcā un viņu mudināja izņemt žultspūsli, bet dīdžejs atteicās. Kad slimības dēļ gadu vēlāk draugi Avicii sauca par staigājošu līķi un nācās pārtraukt koncerttūri, dīdžejs piekrita operācijai, tiesa, slimībā viņš vainoja lielo noslodzi un koncerturneju. Paralēli fiziskās veselības problēmām dīdžeju mocīja arī garīgās veselības problēmas, ko nebūt neatviegloja slavas spiediens. Plus visam pa virsu bija arī jaunā vīrieša problēmas ar alkoholu, tāpēc 2016. gadā, vien piecus gadus pēc pirmajiem panākumiem, dīdžejs pieņēma lēmumu atteikties no koncertturnejām, mūzikai gan ardievas neteica, turpināja muzicēt ierakstu studijā, ko viņš ierīkoja villa Toskānā un viņa līdzgaitnieki sacīja, ka laikā, kad nebija turneju, Avicii esot uzplaucis.

No malas šķita, ka viss rit tik labi. Viņa draugi tolaik nojauta, ka Avicii iegājis jaunā, ļoti produktīvā fāzē, grasījās izdot jaunu albumu, tam bija jānotiek pēc ceļojuma uz Omānu. Bet tieši tur 2018. gada 20. aprīlī pārtrūka dīdžeja mūžs. Viņam bija vien 28 gadi. Oficiālā versija – pašnāvība. Ģimene pēc notikušā ziņoja, ka dīdžejs nebija atstājis pēcnāves zīmīti. Tā, kā Avicii nebija atstājis testamentu, kā arī bija neprecējiesun bez bērniem – atbilstoši Zviedrijas likumiem dīdžeja nopelnītie 25 miljoni dolāru pēc nodokļu nomaksas pienācās viņa mātei un tēvam.

Ģimene, no dēla atvadoties, sacīja šādus vārdus: "Mūsu mīļais Tims bija meklētājs, ievainojama, mākslinieciska dvēsele, kas meklēja atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem. Perfekcionists, kurš ceļoja un strādāja smagi vietā, kas noveda pie pamatīga stresa. Kad viņš pārtrauca koncertēt, viņš vēlējās atrast balansu dzīvē, lai būtu priecīgs un varētu darīt to, ko mīlēja visvairāk, - radīt mūziku. Viņš ļoti cīnījās ar domām par dzīvi, tās jēgu un prieku. Viņš tā vairs nevarēja dzīvot. Viņš vēlējās atrast mieru. Tims nebija radīts biznesam, kurā atradās; viņš bija jūtīgs puisis, kurš mīlēja savus fanus, bet izvairījās no uzmanības. Tim, tu vienmēr būsi mīlēts, un tevis mums pietrūks. Tas, kāds tu biji un kādu mūziku radīji, mūžīgi dzīvos mūsu atmiņās. Mēs tevi mīlam!"