Aizvadītajā nedēļā (6. februārī) amerikāņu kompānija "SpaceX" veica pasaulē jaudīgākās nesējraķetes "Falcon Heavy" izmēģinājuma lidojumu, ar kuru pie viena kosmosā tika nogādāts Tesla Roadster elektromobilis. Šīs šova elementiem pilnais priekšnesums, kas tapis Īlona Maska paspārnē, ir ne tikai licis aizrauties elpai cilvēkiem visur pasaulē, bet arī kļuvis par skaļu signālu kosmosa industrijai, ka tehnoloģijas attīstās pietiekami strauji, lai radītu arī šādas pārdrošas idejas. Kā šī raķetes palaišana mainīs kosmosa tehnoloģiju attīstību, raidījumā Zināmais nezināmajā vērtē Rīgas Tehniskās universitātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

Inženieri sadarbībā ar sportistiem rada "pingvīnu" kamaniņbraucējiem

Kā inženieri sadarbībā ar sportistiem un viņu tehnisko personālu var palīdzēt uzlabot sportistu tehniskos sniegumus. Šāda sadarbība nesen notikusi Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikā, kur RTU inženieri palīdzēja uzlabot Latvijas kamaniņu sportistu inventāru. Stāsta  RTU Dizaina fabrikas vadītājs Guntis Kuļikovskis.

Atoma foto

Viena no sarežģītākajām lietām apgūstot fiziku, ir spēja domāt abstrakti un iztēloties, kā izskatās, piemēram, atoms. Mēs tikai zinām, ka tā ir matērijas maza vienība. Oksfordas universitātes fiziķis Deivids Neitlingars nolēmis fiksēt ķīmiskā elementa stroncija atomu fotogrāfijā un šis attēls ir kļuvis par interneta hitu, kā arī apbalvots Lielbritānijas Inženieru un fizikas pētniecības padomes fotogrāfiju konkursā.