Zirnekļi nav kukaiņi! Ne visi zirnekļi auž tīklus, daži lec un lido, bet tikai nedaudzi ir bīstami cilvēkam. Atspēkojam mītus par zirnekļiem un iepazīstam to dzīvesveidu Latvijā.

Zem gultas, uz balkona, dārzā un pat vietās, kur šķiet - nav nevienas dzīvas radības - ir sastopami zirnekļi. To daudzveidība un dažādība izmērā, izskatā un uzvedībā ir patiesi pārsteidzoša - tepat Latvijā ir apmēram 450 sugu. Kādi mīti par zirnekļiem valda sabiedrībā un kāpēc tie patiešām ir neparasti dzīvnieki, par to raidījumā. Arī par to, kāpēc kukaiņi kož un dzeļ.

Kodēji un dzēlēji – tā mēs varam iedalīt kukaiņus, atkarībā no tā, ar kuru galu tie vai nu uzbrūk, aizsargājas vai barojas. Kurš kukainis kož, kurš dzeļ un vai arī tādi miermīlīgi kukaiņi kā tauriņi mēdz kost, to skaidro Latvijas Nacionālā  dabas muzeja vecākais entomologs Uģis Piterāns.

Kāpēc zirnekļi nav kukaiņi? To jautājam  Latvijas Entomoloģijas biedrības pārstāvei, bioloģijas zinātņu doktorei, Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta pētniecei Inesei Cerai.

Gada bezmugurkaulnieks ne pirmo reizi ir kāds zirneklis, šogad tas ir zebrzirneklis - zirneklis, kas neauž tīklus un prot lekt. Ir daudz dažādu mītu, kas valda ap zirnekļiem, arī tāds kultūras izslāņojums. Šodien sarunā cenšamies izprast, iepazīt un varbūt arī apgāzt vienu otru mītu par šiem dzīvniekiem.