14. martā konkursa “Research Slam” finālā par balvām sacentīsies septiņi Latvijas augstskolu doktoranti ar viegli saprotamiem un atraktīviem stāstījumiem par saviem pētījumiem.

"Research Slam" ir konkurss maģistrantiem un doktorantiem, ko organizē Rīgas Tehniskās universitātes Doktorantūras skola ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar pētījumiem un zinātnisko darbu, ko veic Latvijas jaunie zinātnieki viegli uztveramā, interesantā un saistošā veidā. Konkurss tiks īstenots jau sesto gadu pēc kārtas, un tradīcija to rīkot Latvijas mērogā tiks turpināta arī šoreiz. Lai konkursu padarītu vēl aizraujošāku, dalībniekiem būs iespēja sacensties ne tikai par galvenajām balvām, bet arī par dažādām nominācijām.

Raidījumā Zināmais nezināmajā par konkursu stāsta “Research Slam” organizētāja, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Doktorantu studijas nodaļas projektu vadītāja Lita Akmentiņa un seši tā dalībnieki: Guna Ringa-Karahona, Ingus Pērkons, Māra Pudāne, Ēvalds Urtāns, Inga Retiķe un Vita Melne. Vēl konkursā piedalās Pauls Irbins. Viņu uzklausām ierakstā.

Guna Ringa-Karahona no Latvijas Lauksaimniecības universitātes piedāvā pētījumu „Q drudzis baidīties vai sadzīvot?” (vai Q drudzis rada apdraudējumu arī cilvēkiem un prasa nekavējošu rīcību), Ingus Pērkons no Latvijas Universitātes (LU) stāstīs par pētījumu „Kur paliek zāles?” (par medikamentu ceļojumu ārpus mūsu organisma), Māra Pudāne no RTU – par pētījumu „Cik plati smaidīt, lai pasaule smaidītu kopā ar tevi?” (par emociju izplatības scenārijiem dažādās cilvēku struktūrās), Ēvalds Urtāns (RTU) – „Kā iemācīt robotam sakopt manu māju?” (vai ir iespējams robotiem iemācīt sakopt māju), Inga Retiķe (LU) – „Dzert vai nedzert? Tāds ir jautājums!” (centīsies lauzt mītus par avotu ūdens kvalitāti), Vita Melne (Rīgas Stradiņa universitāte) – „Prostatas vēzis. Bīstams? Meklēt, atrast un vai rīkoties!”. Pauls Irbins (RTU) stāstīs par Latvijas pirmajiem 100 km kosmosā un ar to saistītajiem izaicinājumiem.