Vismaz trešo daļu no diennakts aizvadām darbā. Savus kolēģus, priekšniekus, padotos un sadarbības partnerus satiekam tik pat bieži kā ģimenes locekļus, bet mūsu darba galdi un kabineti ir mums ne mazāk pazīstami kā viesistabas dīvāns vai virtuves galds mājās. Kā mūsu uzņēmumu emocionālais mikroklimats, darba stundas, darba apjoms, karjeras kāpumi un kritumi ietekmē cilvēku emocionālo veselību? Kādi ir jaunākie pētījumi organizāciju psiholoģijā, raidījumā Zināmais nezināmajā atklāj organizāciju psihologs Reinis Lazda.

Bīstamākās profesijas pasaulē un Latvijā

Sēdēšana ilgas stundas pie datora, vēli telefona zvani un nespēja atslēgties no ikdienas darba pienākumiem – tā ir ikdiena vairākās profesijās strādājošiem. Taču atsevišķām profesijām izaicinājumu ir krietni vairāk, arī saskaroties ar dažādiem veselības apdraudējumiem – ķimikālijas un bīstami materiāli, augsts infekciju vai traumu risks

"Latvijas tops būtu mežistrāde, būvniecība, lauksaimniecība, transports, tad apstrādes rūpniecība," atkāj Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš.

Skatot  statistiku, pasaulē par  bīstamākajām profesijām,  pirmajā  ir vietā ir   lauksaimniecība, tad seko  zvejniecība,   mežizstrāde, kalnrūpniecība un būvniecība, taču katrā  reģionā ir sava  specifika un   lūkojot   kādas ir riskantākas profesijas Latvijā, ir skaidrs, ka ne zvejniecība ne kalnrūpniecībā nebūs šajā sarakstā.