Bērnu grāmatu ieteicējs. 35.epizode. Šodien Burtu Burvja īrnieki sapņo par došanos Visumā, lasot Lūsijas Hokingas un Stīvena Hokinga grāmatu "Džordža Visuma dārgumu medības", kā arī saņems īpašus vēstījumus no citplanētiešiem Valda Rūmnieka stāstā "Atnācēju noslēpumi". 

Džordža Visuma dārgumu medības

ZIRNEKLIS:                 „Džordžam likās, ka viņš aizsperts prom no Zemes milzīgas salūta raķetes mugurā. Tagad varēja atgadīties jebkas – tā varēja uzsprāgt, tā varēja novirzīties no kursa un atkal ietriekties Zemē, tā varēja apmaldīties debesīs un sākt nekontrolējami virpuļot. Un Džordžs tur it neko nevarētu padarīt.

                                    - Ā-ā-ā-ā! Mēs esam apgriezušies otrādi! Mēs lidojam kosmosā ar nepareizo galu pa priekšu! Palīgā! Palīgā!”

VOLDIS:                      „- Viss kārtībā, komandieri. Tā mēs darām vienmēr. Dodamies orbītā.”

ZIRNEKLIS:                 „- Hjūstona! Mēs dodamies orbītā. Vai dzirdat, Hjūstona? Šeit Atlantis. Mēs dodamies orbītā.”

Kosmosa tumsā zvaigznes pēkšņi izskatījās ļoti spožas un tuvas. Šķita, ka viena no tām tuvojas arvien ātrāk, tā lēja spožu gaismu tieši viņam sejā, tik tuvu un tik spilgtu, ka…

Džordžs spēji pamodās un saprata, ka atrodas svešā gultā un kāds viņam spīdina acīs kabatas lukturīti.

PRINCESE:                - Džordž! Džordž! Celies! Trauksme!

ZIRNEKLIS:                 Kas tas bija, Burtu Princese? Sapnis? Tas bija TIKAI SAPNIS? Tas nebija pa īstam? Voldi???

PRINCESE:                Tas bija GANDRĪZ pa īstam, Zirneklīt!

ZIRNEKLĪT:                 Mana māsa Tarantella vienmēr saka, ka GANDRĪZ neskaitās! Kas tas bija?

VOLDIS:                      Tā bija grāmatas radīta 3D vizualizācija, Zirnekli!

ZIRNEKLIS:                 Grāmatas??? Nevar būt, ka kāds ir sarakstījis TIK LIELISKU un reālu kosmosa grāmatu. Kas viņš ir? Kāds kosmonauts?

PRINCESE:                “Jāņa Rozes apgādā” iznākusi leģendārā britu fiziķa un matemātiķa Stīvena Hokinga un viņa meitas Lūsijas Hokingas otrā grāmata bērniem “Džordža Visuma dārgumu medības”. Šī grāmata turpina sēriju par Džordža piedzīvojumiem Visumā – 2009. gadā “Jāņa Rozes apgādā” iznāca “Džordža slepenā atslēga uz Visumu”; drīzumā gaidāma arī triloģijas noslēdzošā daļa.

 

Atnācēju noslēpums

ZIRNEKLIS:                 Voldi, kāpēc Tu kļuvi pavisam raibs?

PRINCESE:                Voldi, Tev ieslēdzās 3D ekrāns!

VOLDIS:                      Es jūtu! Tas nekad nenotiek tāpat vien… Mums tūlīt tiks pārraidīts kāds vēsturisks ziņojums!

ZIRNEKLIS:                 Kāda ziņa no citplanētiešiem?

Phē! Tas nav nekas vēsturisks. Tā vienkārši ir jauna grāmata no izdevniecības Zvaigzne ABC.

PRINCESE:                Tā nu gan nav nekāda vienkāršā grāmata, Zirneklīt! Tā ir rakstnieka Valda Rūmnieka grāmata "Atnācēju noslēpums", kas turpina darbā "Atnācēji" aizsākto raibu raibo piedzīvojumu virkni. Atcerieties?

VOLDIS:                      Es atceros. Kaspars bēniņos atradu vecu Bībeli ar noslēpumainu zīmi un ierakstu par ciemiņiem – atnācējiem!

ZIRNEKLIS:                 Parādi! Pēc pirmās lappuses daudz ko var spriest par grāmatu… vai tā būs interesanta, vai nē?!

                                    „ Ja tā labi padomā – man uzreiz, pašā sākumā vajadzēja saprast, ka nejaušību uz Zemes nemaz tik daudz nav. Kā Anna mēdz sacīt – aiz neko darīt  noslēpumainie atnācēji arī neatlidoja. Bet par mums varu droši apgalvot: gan es, gan Anna, gan Imants, jā, arī Madara, kura beidzot sāka iet 1. klasē, - mēs visu darījām aiz spīta. Ja citi nevar – mēs varam! Un šī spītība nav nejauša. Amerikāņi par Imantu saka – viņš ir gluži traks; viņam piedāvā pasakainu darbu slavenajā NASA - ASV Nacionālās Aeronautikas un Kosmosa pārvaldē – bet Imants allaž atbild:”

VOLDIS:                      „- Es no Latvijas prom nebraukšu, te ir tik daudz noslēpumu, kas vilina un gaida, lai tos atminētu!”