Bērnu grāmatu ieteicējs. 24.epizode. Burtu Burvja īrnieki šodien šķiros izbirušos burtiņus, varoņus un grāmatu vākus, lasot Stendes pamatskolas skolnieces Kristiānas Kristbergas "Grāmatu pasaku", kā arī populārā rakstnieka Valda Rūmnieka un mākslinieces Gundegas Muzikantes jautro kopdarbu "Murjāņu kurmītis un viņa draugi."

Murjāņu Kurmītis un viņa draugi

ZIRNEKLIS:                 Viss kārtībā! Visi varoņi savās grāmatās. Visas grāmatas savos plauktos. Pat mans tīkls brīvs no nelūgtiem ciemiņiem…

VOLDIS:                      Vai tad zirnekļi nepriecājas par ciemiņiem savos tīklos?

ZIRNEKLIS:                 Tās jau nebija mušas….

VOLDIS:                      Bet ja tas būtu kurmis?

ZIRNEKLIS:                 Kurmis - normāls džeks. To vēl varētu paciest. Bet tas nebija kurmis. Tie bija Brēmenes muzikanti, kurus es nebiju ielūdzis. Kurmji nemaz nenāk ārā no pazemes, pat ja viņus uzlūdz. Viņiem saule par spožu.

PRINCESE:                Es pievienojos Volda jautājumam – ja nu tas tomēr būtu kurmis? Re!

ZIRNEKLIS:                 Jauna grāmata?

VOLDIS:                      Jauns draugs, Zirnekli. Murjāņu Kurmītis. Un Tu neticēji!

PRINCESE:                „Murjāņu kurmītis un viņa draugi” ir skaists populārā rakstnieka Valda Rūmnieka un mākslinieces Gundegas Muzikantes kopdarbs. Kurmītis, kas mājo Murjāņos, tātad Murjāņu Kurmītis, ir tā strādājis un racies, ka viņa apakšzemes ceļi, ejas un takas vedot pat līdz Rīgai. Tas viss sākas no Gaujas un notiek pie Gaujas, tādēļ Kurmītim ir daudz izpalīgu un draugu: aizrautīgais makšķernieks Rūķis Dūķis, pieci Muri un pat Briesmīgā Līdaka, kura palaikam nemaz nav tik briesmīga.