Bērnu grāmatu ieteicējs. 33.epizode. Šodien Burtu Burvja īrnieki lasīs un klausīsies Hjū Loftinga leģendāro "Stāstu par Doktoru Dūlitlu" , kā arī iepazīsies ar putniem, zvēriem un augiem Kerstinas Landvēras izzinošajā grāmatā "Lielais dabas ceļvedis bērniem". Burtu Burvis ieteiks bērniem īsto grāmatu un pieburs lasītprieku!

Stāsts par Doktoru Dūlitlu

ZIRNEKLIS:                 Kurš atceras, kā tas gadījās, ka Dūlitls sāka ārstēt dzīvniekus un saprast viņu valodu?

PRINCESE:                Es zinu. Man ir Hjū Loftinga grāmata par Doktoru Dūlitlu.

ZIRNEKLIS:                 Šķir vaļā!

PRINCESE:                „Stāsts par Doktoru Dūlitlu” Izdevniecība LIESMA, Rīga, 1972.gads.

VOLDIS:                      Paga, paga… bet īstenībā taču stāsts ir daudz senāks.  

Angļu rakstnieks un dzejnieks Hjū Loftings pirmo stāstu par labestīgo zvēru dakteri, kurš saprot zvēru valodu, sarakstīja jau 1920. gadā. Lasītāji Dūlitlu tik ļoti iemīlēja, ka šos stāstus rakstnieks turpināja sacerēt līdz pat savai aiziešanai 1947. gadā, tā radot veselu sēriju par doktoru Dūlitlu. 

PRINCESE:                Jā, bet Latvijā, Vizmas Belševicas iztulkots, labsirdīgais dakteris ieradās pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados un iedzīvojās izdevniecības Liesma vairākkārt izdotajās grāmatās. Pēc tam bija uzvedums Jaunatnes teātrī, bet 2000. gadā Dūlitlu izdzirdējām Jāņa Lūsēna Putnu operā. Loftinga radītā varoņa rosīšanās devusi impulsu arī vairākām Amerikā uzņemtām filmām par zvēru ārstu Dūlitlu jau mūsdienīgos apstākļos.

ZIRNEKLIS:                 2001. gadā Dūlitlu atdzīvināja arī apgāds Zvaigzne ABC sērijā Lasītprieks, un šodien Doktors Dūlitls ciemosies arī mūsu grāmatplauktā…. Interesanti, vai Burtu Burvis pats personīgi viņu ielūdzis?

 

Stāsts par Doktoru Dūlitlu - AUDIOGRĀMATA

VOLDIS:                      „Doktors Dūlitls dzīvoja mazā pilsētiņā, ko sauca par Padlebiju Purva malā. Doktoram ļoti patika dzīvnieki, un viņš turēja mājās daudzus mīluļus - gan zelta zivtiņas, kas dzīvoja dīķī dārza malā, gan trusīšus pieliekamajā kambarī, gan balto pelīti klavierēs, gan vāveri veļas skapī un ezi pagrabā.”

ZIRNEKLIS:                 „Viņam bija arī govs ar teļu, klibs, 25 gadus vecs zirgs, cāļi, baloži, divi jēri un daudz citu kustoņu. Taču viņa īpašie mīluļi bija pīle Pliku-Plaka, suns Džips, sivēns Ruk-Ruks, papagailis Polinēzija un pūce Tū-Tū.”

PRINCESE:                Pateicoties izdevniecībai Upe tuviem un tāliem Doktors Dūlitls tagad varēs ciemoties visās mājās pie visiem bērniem, kuri to vēlēsies! Ir izdota jauna muzikāla audio grāmata dubultkompaktdiska formātā - „Stāsts par Doktoru Dūlitlu.”

ZIRNEKLIS:                 Kas lasa? Es nepazinu balsis. Es pazīstu tikai Veru Singajevsku, un tā nebija viņa.

PRINCESE:                Tie ir Leļļu teātra aktieri Pēteris Šogolovs un Laila Kirmuška. Mūziku rakstījis komponists Ungars Savickis, bet ieraksta noformējumā izmantoti paša autora zīmējumi. Un ziniet, kas pašam doktoram Dūlitlam patīk vislabāk?

VOLDIS:                      Tas, ka vāku dizainu veidojusi Gunita Rauba?

PRINCESE:                Tas, ka no katras nopirktās audiogrāmatas 10 santīmi tiek ziedoti Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes Ulubele vajadzībām.

 

Lielais dabas ceļvedis bērniem

PRINCESE:                Ieraudzīt! Iepazīt! Izzināt!

VOLDIS:                      Kas tie par buramvārdiem, Burtu Princese?

PRINCESE:                Ieraudzīt! Iepazīt! Izzināt!

ZIRNEKLIS:                 Tu piebursi Voldim spēju saprast dzīvnieku valodu?

PRINCESE:                Es došu Voldim iespēju iepazīt dzīvniekus un augus!

VOLDIS:                      Vai tad es nepazīstu?

PRINCESE:                Vai tu pazīsti visus putnus, ko dzirdi?

VOLDIS:                      Nē.

PRINCESE:                Visus kokus un krūmus, ko redzi?

VOLDIS:                      Nē.

PRINCESE:                Visas puķes un garšaugus, un sēnes?

VOLDIS:                      Nē.

ZIRNEKLIS:                 Voldis pazīst tikai zirnekļus.

VOLDIS:                      Es pazīstu Tarantellu. Un Tevi. Un ar to man pilnīgi pietiek. Bet kāpēc Tu to visu jautāji, Princesīt? Tev ir atsūtīta kāda slepena dabas kodu nolasīšanas programma?

PRINCESE:                Man ir „Lielais dabas ceļvedis bērniem”, Grāmata, kurā vācu autore aprakstījusi dzīvniekus, kokus, krūmus, puķes, zāli, garšaugus un sēnes. Turklāt tur ir arī skaisti attēli!